piątek, kwiecień 12, 2024
poniedziałek, 27 lipiec 2020 12:06

Wyprawa z małym dzieckiem na plażę - co zabrać

Ręcznik Ręcznik

Wakacje z małym dzieckiem najlepiej jest spędzić nad morzem. Ten kierunek jest dla dzieci najciekawszy, a dla rodziców najwygodniejszy. Do wizyty na plaży z małym dzieckiem dobrze jest się jednak przygotować.

 

 

 

Zrób zakupy przed wyjazdem

Zakupienie potrzebnych akcesoriów plażowicza, zanim pojawimy się na wybrzeżu ma przede wszystkim pozytywny efekt ekonomiczny. Sprawa jest prosta. Większość akcesoriów zakupimy w miejscu zamieszkania po prostu co najmniej o połowę taniej. W im bardziej popularne miejsce nadmorskich wypadów się udajemy, tym spodziewać się można wyższych cen.

Parawan

Nad polskim wybrzeżem parawan jest pod ostrzałem. Parawany stały się symbolem przenoszenia zwyczaju (rozpowszechnionego w całej Polsce) odgradzania się od sąsiadów. W całej tej krytyce zapomniano jednak o praktycznych walorach tego przedmiotu. Polskie wybrzeże w odróżnieniu od plaż południa Europy (z którego bierzemy wzorce spędzania wolnego czasu nad morzem) bywa wietrzne, a pogoda może zmieniać się bardzo szybko. Nad Bałtykiem poranek może być przyjemny ciepły i zachęcający do plażowania, ale pogoda może bardzo szybko, nawet w kilkanaście minut, przybrać zupełnie inne oblicze. Zimy porywisty wiatr nad naszym akwenem nie jest rzadkością. O ile dla osób dorosłych warunki takie mogą być znośne, to wypoczynek w takich warunkach z małym dzieckiem, trudno zaliczyć do przyjemnych. Parawan może jednak sprawić, że nasze pociechy pod jego osłoną będą mogły kontynuować zabawę.

Ręcznik

Ręcznik plażowy jest niemal tak samo ważny, jak parawan. Gruby ręcznik pozwala nam na wygodne odpoczywanie na piasku. Zabezpiecza nas zarówno wtedy, kiedy piasek jest zimny, jak i wtedy kiedy w upalny dzień jest bardzo rozgrzany. Gruby ręcznik plażowy powoduje również, że niektóre twarde rzeczy, które mogą znaleźć się w piasku (patyczki, kamienie i niestety czasem śmieci), nie będą nas piły w plecy i inne części ciała. Doskonałym pomysłem jest przyniesienie na plażę ręcznika piknikowego. Posiada on dodatkową izolację, a jego gabaryty pozwalają na swobodny wypoczynek dla małej rodziny z dzieckiem. Do wycierania się z wody po kąpieli w morzu najlepiej jest stosować ręczniki z mikrofibry (takie same jak zabieramy na basen). Podczas pobytu na plaży zdążą one wyschnąć, a same w sobie są lekkie i nie zajmują dużo miejsca.

Parasol

Każdy jadąc nad morze, życzy sobie pięknej słonecznej pogody. Ze słońcem nie należy jednak przesadzać. Szczególnie niebezpieczne jest ono w godzinach południowych oraz wczesno-popołudniowych. W tym to czasie wskaźnik UV jest największy i najłatwiej o poparzenia słoneczne. Promienienie UV może mieć również działanie rakotwórcze, dlatego warto stosować kremy z filtrem, a najlepiej schować się w cieniu. Na plaży w większości przypadków nie mamy tej drugiej opcji, chyba że wyposażymy się w parasol plażowy. Parasol jest przydatny, szczególnie kiedy wypoczywamy z dziećmi. Stanowi on dodatkową ochronę, daje nieco cienia i chroni szczególnie te dzieci, które nie lubią smarować się kremami przeciwsłonecznymi.