piątek, kwiecień 12, 2024
środa, 28 czerwiec 2023 16:03

Sposoby na gęste włosy

Reme Reme mat.prasowe

Poznaj najlepsze sposoby na to, aby Twoje włosy przestały wypadać i stały się naturalnie gęstsze.

Dlaczego mam cienkie włosy?

Wypadaniu lub utracie gęstości włosów może sprzyjać kilka czynników. Sprawdź, czy któryś z nich dotyczy także Ciebie.

  • Geny - jeśli Twoja mama czy babcia także mają cienkie i rzadkie włosy, prawdopodobnie wina leży po stronie genów. W takiej sytuacji niewiele da się zrobić, możesz jednak optycznie zagęszczać włosy. Poproś fryzjera o cięcie, które zwiększy objętość włosów i stosuj kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji, które dodają włosom objętości.

  • Nadmierna stylizacja - zbyt częste prostowanie czy kręcenie włosów albo ich nadmierne rozjaśnianie może sprzyjać łamaniu włosów. Częste dzieje się to blisko ich nasady, dlatego może wydawać Ci się, że włosy wypadają. W takim wypadku warto zrobić sobie odwyk od farbowania i stylizowania włosów i stosować intensywnie regenerujące kosmetyki oraz zabiegi, na przykład z keratyną.

  • Braki w diecie - wypadaniu włosów mogą sprzyjać niedobory w diecie, dlatego zadbaj o to, aby była dobrze zrównoważona. Gdy to nie pomoże, dobrze jest sprawdzić w badaniach, czy nie masz dużych niedoborów składników odżywczych albo dolegliwości, które mogą sprzyjać wypadaniu włosów, takich jak niedoczynność tarczycy czy PCOS.

  • Stres - to jeden z bardzo powszechnych czynników, który powoduje wypadanie i osłabienie włosów. Nadmierny poziom stresu warto regulować medytacją czy ćwiczeniami oddechowymi.

Jak jeszcze wzmocnić gęstość włosów?

Niezależnie od przyczyny wypadania, są sposoby, aby wzmocnić i pogrubić włosy. Oto kilka z nich:

  • Pobudzaj cebulki włosów - sprzyja to szybszemu rośnięciu włosów. Cebulki stymuluje masaż głowy, stosowanie peelingów do skóry głowy czy kosmetyków pobudzających krążenie krwi, na przykład z kofeiną. Jeszcze silniej działają profesjonalne zabiegi, takie jak na przykład mezoterapia.

  • Nawilżaj włosy - co zapobiegnie ich łamaniu i osłabianiu przez wysuszenie. Jeśli masz cienkie włosy, skuteczne będą kosmetyki z pantenolem, przy grubszych włosach możesz stosować preparaty z olejkami czy odżywczymi masłami.

  • Włącz do diety suplementy - takie jak na przykład kolagen Reme. Dowiedziono, że znajdujące się w nim aktywne peptydy kolagenowe powodują znaczący wzrost grubości włosów.

Reme - jak stosować kolagen do picia?

Przekonaj się, jak dokładnie działa i jak go przyjmować.

- Jak często należy stosować kolagen do picia Reme?

Wystarczy robić to raz dziennie, do posiłku albo po nim. Kolagen Reme możesz stosować zarówno rano, jak i wieczorem, w zależności od tego, jak jest Ci najwygodniej.

- W jakiej formie jest Reme kolagen?

Reme kolagen do picia jest w formie proszku, który możesz łatwo zmieszać z wodą albo dodać do dowolnego napoju: kawy czy na przykład smoothie.

- Czy Reme ma smak?

Reme kolagen do picia jest dostępny w trzech wersjach: dwóch smakowych
- jednym o smaku truskawka-opuncja figowa oraz drugim - pomarańcza - marakuja oraz w formie bezsmakowej.

- Kiedy zauważę pierwsze efekty?

Zazwyczaj pojawiają się one po kilku tygodniach stosowania, czasem może to zająć do kilkunastu tygodni. Szybkie efekty zauważysz jednak tyle wtedy, gdy będziesz pić kolagen Reme codziennie, a nie na przykład tylko dwa, trzy razy w tygodniu.