sobota, luty 24, 2024
środa, 01 czerwiec 2022 21:17

Profesjonalne odżywki do włosów – co warto wiedzieć?

Profesjonalne odżywki do włosów Profesjonalne odżywki do włosów pixabay

Odżywka to absolutny niezbędnik podczas pielęgnacji włosów. Wciąż jednak zdarza się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej kluczowego znaczenia dla kondycji oraz stanu naszych włosów – warto, zatem dowiedzieć się więcej o ich działaniu. 

Odżywka do włosów – dlaczego jest taka ważna?

Każdy z nas wie, że szampon jest kluczowym preparatem do przeprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji. Ma on działanie oczyszczające, dzięki czemu pozbywamy się zanieczyszczeń oraz sebum z powierzchni włosów, oraz skóry głowy. Ten etap pielęgnacji zapewnia nam uczucie świeżości. Jednak to nie wszystko! Szampon nie jest w stanie, w pełni zadbać o nasze włosy, działanie nawilżające i odżywiające leży po stronie odżywki. To dzięki niej w ciągu kilku minut dostarczymy wartościowych i niezbędnych składników naszym włosom. Pamiętaj, aby stosować odżywkę regularnie, po każdym umyciu włosów. Teraz już wiesz, że Twoje włosy, potrzebują czegoś jeszcze, poza odpowiednim szamponem.

Jakie właściwości mają odżywki?

Profesjonalne odżywki do włosów mogą zdziałać cuda, tak jak w przypadku szamponów kluczowe jest ich odpowiednie dobranie do stanu i potrzeb naszych włosów. Zadaniem odżywki jest przede wszystkim wzmocnienie, zregenerowanie, a także nadanie blasku naszej fryzurze. Aby każdy mógł dobrać odżywkę do własnych potrzeb oraz szamponu, który stosuje, na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, różniących się składem i właściwościami. Najpopularniejsze działania odżywek to m.in.:

  • wzmocnienie,
  • regeneracja,
  • ochrona koloru,
  • zwiększenie objętości,
  • wygładzenie,
  • nadanie blasku,
  • nadanie świeżości włosom z tendencją do przetłuszczania,
  • pielęgnacja,
  • zmniejszenie ilości wypadających włosów.

Pamiętaj, że najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie produktów z tej samej serii. Oprócz stosowania szamponu oraz odżywki warto również sięgnąć po maski, których sporadyczne stosowanie nawet w domu, podziała jak wizyta w salonie. Dlaczego? Maski do włosów bogate są w składniki odżywcze oraz witaminy, które są niezbędne, aby nasze włosy były miękkie, pełne blasku i gęste. Produkty dobieraj adekwatnie do kondycji Twoich włosów, np. jeżeli zmagasz się z ich łamliwością, wybieraj asortyment, który ma na celu wzmocnić i odbudować strukturę włosa. Najlepiej, aby zarówno szampon, odżywka jak i maska wykazywały takie samo działanie – dzięki temu znacznie szybciej osiągniesz oczekiwany efekt.

Jak widzisz, odpowiednio dobrana pielęgnacja do typu Twoich włosów wcale nie jest taka oczywista i prosta. Natomiast warto mieć na uwadze, że źle dobrane kosmetyki mogą pogorszyć kondycję włosa, a tego nikt nie chce prawda? Zatem nie warto eksperymentować, lepszym rozwiązaniem jest zagłębienie się w temat pielęgnacji. Jeżeli poszukujesz profesjonalnych kosmetyków lub porad urodowych, to są one dostępne na stronie internetowej cece cosmetics: https://cece.pl/. Znajdź to co najlepsze dla Twoich włosów – zadbaj o świadomą pielęgnację.