wtorek, maj 28, 2024
środa, 08 czerwiec 2022 11:20

Produkty w drogeriach internetowych zero waste

sklep zero waste sklep zero waste pixabay

Dbając o naszą planetę jedną z pierwszych rzeczy, którą może tak naprawdę zrobić każdy z nas, jest segregacja śmieci, a jeszcze lepiej korzystanie z możliwości, jak najmniejszej ich produkcji.

W ten sposób na rynku coraz częściej pojawiają się takie punkty jak sklep zero waste. W sklepach tego rodzaju możemy zakupić szereg różnego rodzaju produktów spożywczych, chemii gospodarczej, akcesoriów domowych, które łączy kilka cech. Po pierwsze są to produkty, które są sprzedawane bez zbędnych opakowań a czasami zupełnie luzem. Jeżeli chodzi o produkty spożywcze, to te sypkie nakładane są do papierowych toreb, a po warzywa czy owoce można przyjść z wielorazowymi torbami, bo nie użyczymy w nich plastikowych opakowań czy jednorazowych siatek. Co tylko się da, jest pakowane jak najmniejszą ilość produktów ochronnych, tylko tyle by zapewnić bezpieczeństwo i higienę.

Drogeria internetowa zero waste.

Chyba najpopularniejszą obecnie formą sklepu zero waste są sklepy internetowe, głównie drogerie. Można w nich zakupić szereg różnego rodzaju wysokiej jakości środków, począwszy od tych przeznaczonych do zadbania o dom, aż po delikatne i wyjątkowo bezpieczne środki kosmetyczne. Sklep zero waste posiadający asortyment kosmetyczny to wiele także zaskakujących możliwości i produktów, o które trudno w standardowych drogeriach choćby w ich formie. Mowa tu o takim asortymencie jak na przykład naturalne mydła do twarzy w kostce zastępujące płyny i pianki o dużej ilości konserwantów ze względu na dużą ilość wody w składzie. Zaskoczeniem mogą być też uniwersalna środki czyszczące do każdego zakątka domu sprzedawane w szklanych słoikach, brak etykiet lub tylko delikatne nadruki na szczątkowych opakowaniach dotyczące stosowania, dzięki którym unikamy nadmiaru niepotrzebnych ulotek, instrukcji, pudełek. To także powrót do wielorazowych przedmiotów domowego i pielęgnacyjnego użytku, które niestety przed laty zostały wyparte przez wygodne, ale niezwykle szkodzące światu jednorazowe alternatywy.

Zero waste a dostawa zakupów przez Internet.

Wielu z Was już pewnie rozumie ideę, jaką kieruje się przeciętny sklep zero waste. Jednocześnie zastanawiające jest, jak w takim razie produkty te są dostarczane? Oczywiście, że muszą być w pudełku i chronione przed zniszczeniem w transporcie. Jednak i tu używa się opakowań bez szkodzących środowisku nadruków wykonywanych sztucznymi farbami. Samo pudełko jest idealnie dopasowane do rozmiaru zamawianego produktu, a wypełnienie to najczęściej pozostałości kartonów i papierów po dostawach, tak, aby prowadząc działalność nic, się nie marnowało.