środa, maj 08, 2024
poniedziałek, 11 wrzesień 2023 12:16

Podstawy włosów doczepianych - poradnik dla początkujących

cameron-hair.pl cameron-hair.pl - Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Gęste, długie i lśniące włosy to marzenie większości kobiet. Co jednak można zrobić, jeśli nasze włosy nie wyglądają tak idealnie jak mogłyby? Opcji jest kilka m.in. odżywki, suplementy, które poprawiają ich wygląd. Jeśli nie chcemy czekać na efekty miesiącami, można zdecydować się na perukę. Istnieje jeszcze rozwiązanie pośrednie, którym jest doczepianie włosów. Jeśli nigdy nie słyszałaś o tej metodzie, to ten tekst jest dla Ciebie.

 

Dlaczego warto doczepiać włosy?

Doczepianie włosów to świetny sposób na odmianę swojego wyglądu, dodanie włosom objętości i długości praktycznie z dnia na dzień. W normalnych warunkach długie włosy to kwestia nawet kilku lat oczekiwania, a nawet wówczas ich wygląd może nie być idealny. Doczepienie włosów to również ukrycie niedoskonałości naszych naturalnych włosów. Takie doczepiane włosy mogą być dowolnie stylizowane, farbowane i modelowane, dzięki czemu kobieta może eksperymentować z różnymi fryzurami i kolorami. Marzysz o kucyku, aż do pasa? Nie ma problemu. Usługi doczepiania włosów uwzględniają takie oczekiwania klientek. Przede wszystkim jednak ładne włosy to sposób na poprawę samopoczucia i wzrost pewności siebie. Dzięki usługom doczepiania niemal każda kobieta może poczuć się piękniejsza, atrakcyjniejsza i młodsza po kilku godzinach od wejścia do salonu.

Jakie są rodzaje włosów doczepianych?

Włosy doczepiane można podzielić na dwa główne rodzaje:
- syntetyczne
- naturalne

Włosy syntetyczne są tańsze, ale mają mniej naturalny wygląd i są trudniejsze w pielęgnacji. Nie można ich farbować ani używać na nich wysokich temperatur. Suszarka a tym bardziej lokówka mogą im zaszkodzić.

Włosy naturalne są droższe, ale mają lepszą jakość i wyglądają jak Twoje własne. Można je farbować, prostować, kręcić i stylizować według uznania. Dają one ogromne poczucie naturalności, które ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Włosy naturalne możemy też podzielić ze względu na swoje pochodzenie.
Mogą pochodzić z Europy, Azji, Indii, czy tzw. krajów słowiańskich. I to te ostatnie są najbardziej zbliżone do polskich włosów. Czujesz, że to jest to czego szukałaś? Odwiedź nasz sklep cameron-hair.pl i wybierz swoje nowe włosy.

W jaki sposób łączy się włosy doczepiane z własnymi?

Doczepianie włosów może wydawać się dość skomplikowaną operacją. Wszak chodzi nie tylko o uzyskanie ładnego, ale trwałego efektu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na doczepiane włosy, musisz poznać podstawowe sposoby ich mocowania. Niektóre można zastosować samodzielnie w domu, inne jedynie pod okiem fryzjera podczas okresowych wizyt.

Najczęściej spotykane metody doczepiania to:
- mikroringi, jest trwała i niewidoczna, ale może obciążać własne włosy,
- na taśmę jest szybka i łatwa w aplikacji i zdejmowaniu, ale taśma może się odklejać lub przesuwać,
- na keratynę, jest mocna i naturalna, ale wymaga specjalnego sprzętu i skorzystania z usług fryzjerskich,
- clip-in jest tania i praktyczna, ale może być widoczna,
- na nici jest bezinwazyjna i bezpieczna, ale nić może się rozwiązywać lub plątać.

Jak widać, każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dobór metody powinien być dostosowany do potrzeb, stylu życia np. dużej aktywności fizycznej, częstych podróży, podczas których pielęgnacja włosów może być utrudniona.

Czy doczepiane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji?

Pomimo że doczepiane włosy mogą być w pełni naturalne, nie możemy zapominać, że mają one różnego rodzaju mocowania. To wymusza poniekąd, odpowiednie ich traktowanie i pielęgnację. W zależności od metody doczepienia, długości włosów najczęstszymi metodami pielęgnacji są:
- delikatne i regularne czesanie przy użyciu specjalnej szczotki,
- mycie włosów nie częściej niż 3 razy w tygodniu,
- suszenie włosów ciepłym, ale nie gorącym powietrzem,
- unikanie tarcia włosów ręcznikiem,
- unikanie używania lokówki,
- stosowanie odżywek do włosów na większość doczepów z wyjątkiem miejsc łączenia.
- w przypadku długich włosów delikatne ich związywanie na noc (np. w kok).

Kiedy nie zaleca się doczepiania włosów?

Tak naprawdę do przeciwwskazań można zaliczyć dwie, trzy okoliczności:
- zbyt krótkie, lub zbyt słabe własne włosy, które nie będą w stanie utrzymać ciężaru włosów doczepianych,
- alergie, choroby skóry głowy, które mogą nasilić się przez doczepianie włosów,
- nie jesteś gotowa na poświęcenie odpowiedniej kwoty na same włosy i ich odpowiednią pielęgnację.

Włosy to Twoja wizytówka. Lepiej poczekać pół roku, wzmocnić swoje włosy, odłożyć trochę pieniędzy i wówczas zgłosić się do fryzjera.

Podsumowanie

Jak widać, doczepianie włosów może być świetnym sposobem na zmianę swojego wyglądu. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, warto poznać podstawowe informacje na temat włosów doczepianych, aby wybrać odpowiedni ich rodzaj, metodę łączenia i pielęgnację do własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że powyższy temat stał się nieco bardziej przystępny i zrozumiały.