czwartek, maj 09, 2024
wtorek, 29 sierpień 2023 15:23

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie – jak dobrać stopień ucisku?

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie Podkolanówki przeciwżylakowe męskie mat.prasowe

Rozwiązaniem, które pomaga w walce z żylakami i innymi dolegliwościami związanymi ze słabym krążeniem w nogach są podkolanówki uciskowe. Odpowiednio stymulują one kończyny, poprawiając przepływ krwi w nogach. Aby zastosowanie podkolanówek przeciwżylakowych męskich miało sens, należy jednak odpowiednio dobrać stopień kompresji. W jakich przypadkach należy sięgnąć po dany rodzaj podkolanówek uciskowych? Co trzeba wiedzieć o tym produkcie? Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Artykuł porusza kwestie, takie jak:

  1. Podkolanówki przeciwżylakowe męskie – co z ich wyglądem?
  2. Podkolanówki uciskowe – jak działają?
  3. Skarpety kompresyjne męskie – kiedy zakładać i ile nosić?
  4. Jaki stopień kompresji podkolanówek przeciwżylakowych męskich wybrać?

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie – co z ich wyglądem?

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie to tak naprawdę skarpety o klasycznym wyglądzie, dlatego nie przyciągają one uwagi innych. Są wygodne, modne i dyskretne. Dobrze prezentują się zarówno w zimie, jak i w lecie. Są przy tym produktem medycznym, który pomaga zwalczać żylaki.

Podkolanówki uciskowe – jak działają?

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie działają poprzez odpowiednio dopasowany stopień kompresji. W trakcie noszenia naciskają one na kończyny – od kostek wzwyż. Ucisk ten ma wpływ na pracę żył w nogach. Dzięki podkolanówkom uciskowym mogą one sprawniej pompować krew. Lepsze krążenie pozwala poczuć wyraźną ulgę – znika ból, a z czasem także żylaki. Aby efekt się utrzymywał skarpety kompresyjne męskie muszą być jednak stosowane regularnie.

Skarpety kompresyjne męskie – kiedy zakładać i ile nosić?

Generalnie zaleca się zakładanie podkolanówek uciskowych rano – gdy problem nie jest jeszcze nasilony, a nogi są wypoczęte. Należy je jednak zdjąć na noc. Dokładne zasady noszenia skarpet kompresyjnych męskich powinien określić lekarz. Warto skonsultować z nim to, czy w ogóle powinno się je nosić. Są bowiem sytuacje, w których kompresjoterapia nie jest zalecana. Mowa np. o problemach z miażdżycą, zakrzepicą żylną, zakrzepowo-zarostowym zapaleniem naczyń czy zakażeniem skóry.

Jaki stopień kompresji podkolanówek przeciwżylakowych męskich wybrać?

Aby działanie podkolanówek uciskowych było prawidłowe, należy wybrać odpowiedni stopień kompresji. W zależności od problemu wybrać można:

  • pierwszy stopień – 18-21 mmHg (lekki),
  • drugi stopień – 23-32 mmHg (średni),
  • trzeci stopień – 34-46 mmHg (mocny),
  • czwarty stopień – od 49 mmHg (bardzo mocny).

Istnieją produkty profilaktyczne o mniejszym nacisku – sprawdzą się, gdy ból jest chwilowy (np. dopiero po całym dniu). Pierwszy stopień skierowany jest dla osób, u których problem żylaków i obrzęku nóg jest długotrwały (nie ma poprawy rano). Wyższe poziomy zarezerwowane są dla poważniejszych dolegliwości, dlatego ich wybór warto konsultować z lekarzem.

Podkolanówki uciskowe to skuteczna forma walki z żylakami. Wersja dla mężczyzn nie odbiega swoim wyglądem od zwykłych skarpet. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwskazań, warto sięgnąć po ten produkt.