sobota, luty 24, 2024
piątek, 04 luty 2022 20:17

Olejowanie włosów - porady, wskazówki, dla kogo

doczepiane włosy naturalne doczepiane włosy naturalne Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Temat olejowania włosów od kilku sezonów nie schodzi z ust włosomaniaczek i nie tylko. Można właściwie powiedzieć, że olejowanie stało się już właściwie obowiązkowym elementem pielęgnacji włosów.

Okazuje się jednak, że aby zabieg był skuteczny, musi zostać wykonany w odpowiedni sposób. Sprawdźmy więc najważniejsze wskazówki. 

Porowatość włosów — co oznacza? 

W celu właściwego dopasowania oleju, w pierwszej kolejności należy ustalić, jaki mamy rodzaj włosów. Obecnie dzieli się je na trzy typy, czyli włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Pierwsze mają mocno otwartą łuskę i są bardzo zniszczone. Ostatnie natomiast to kosmyki zdrowe i gładkie. Włosy średnioporowate pod względem kondycji mieszczą się gdzieś pomiędzy. 

Jaki olej wybrać do olejowania włosów? 

Do olejowania wykorzystać możemy większość olejów dostępnych w sklepach. Jednak nie każdy sprawdzi się do każdego rodzaju włosów. Nieodpowiednio dobrany, zamiast odżywić kosmyki, sprawi, że będą się puszyć. Dlatego też, zanim sięgniemy po olej, dowiedzmy się, jaki będzie odpowiedni dla naszych włosów. 

Do włosów niskoporowatych najlepiej wybrać olej kokosowy, ponieważ doskonale w nie wnika. W przypadku włosów wysokoporowatych lista olejów jest znacznie dłuższa. Na zniszczone i suche włosy najlepiej działa: 

  • olej lniany
  • olej słonecznikowy
  • olej z pestek winogron
  • olej konopny
  • olej z czarnuszki. 

Dla włosów średnioporowatych doskonałe odżywienie zapewnia natomiast olej arganowy oraz olej ze słodkich migdałów.

Olejowanie włosów — dla kogo? 

Olejowanie włosów to zabieg dla każdego. Warto go wykonywać niezależnie od rodzaju włosów. Włosy niskoporowate będą po nim zachwycać blaskiem. Jeśli mamy natomiast zniszczone włosy, dzięki ich olejowaniu szybko zauważymy, jak ich struktura staje się coraz mocniejsza. Fryzura będzie się mniej puszyć. Kosmyki będą za to doskonale odżywione, sprężyste, wygładzone, co spowoduje, że będą wyglądać zdrowo. Włosy wysokoporowate wręcz potrzebują olejowania!

A czy doczepiane włosy naturalne także można olejować? Obecnie panuje bardzo mocny trend na przedłużanie kosmyków, dlatego też z pewnością wiele osób interesuje ten temat. Niestety, lecz akurat w tym przypadku nakładanie oleju na włosy nie jest wskazane. Wprawdzie samym włosom taki zabieg wcale by nie zaszkodził. Wręcz przeciwnie — wygładziłby je i dodał blasku. Olej mógłby jednak uszkodzić strukturę łączeń, co mogłoby wpłynąć na ich przyczepność. Jak więc zadbać o doczepiane kosmyki? Zarówno same naturalne włosy, jak i dedykowane im środki pielęgnacyjne, znajdziemy w sklepie https://violahairextensions.pl/collections/wlosy-tape-on