wtorek, maj 28, 2024
środa, 05 sierpień 2020 11:42

Naturalne kosmetyki – dlaczego warto z nich korzystać?

Drogeria Wena Drogeria Wena

Coraz więcej osób interesuje się produktami kosmetycznymi opartymi na naturalnych składnikach. Dzieje się tak, gdyż naturalne wyciągi roślinne dostarczają wiele cennych substancji, które korzystnie wpływają na skórę twarzy i całego ciała. Często pozwalają zwalczać różnego rodzaju problemy skórne.

Opóźniają również procesy starzenia się skóry. Jakich składników w kosmetykach naturalnych warto szukać? Co oznacza, że kosmetyki są wegańskie i gdzie takie produkty można kupić?

Moc natury zaklęta w kosmetykach – jakich składników warto szukać w kosmetykach i dlaczego?

Kosmetyki naturalne bazują na wyciągach z roślin. Mogą to być takie oleje jak np. kokosowy, z awokado czy macadamia. Każdy z nich dobroczynnie wpływa na skórę i włosy. Ciekawą propozycją jest też olej pozyskiwany z winogron. Jest on bowiem bogatym źródłem witaminy E, czyli witaminy młodości. Może on znajdować się w kosmetykach do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Kolejna grupa to wyciągi pozyskiwane z owoców i liści roślin. Przykładem może być tutaj np. wyciąg ze skrzypu polnego. Dzięki temu, że jest bogaty w krzem, idealnie sprawdza się przy pielęgnacji osłabionych włosów. Warto również zainteresować się kosmetykami z wyciągiem z malin, gdyż łagodzą podrażnienia i regenerują skórę. Zobacz np. hydrolat z malin z oferty marki LA LE https://drogeriawena.pl/pl/producer/La-le/60.

Kosmetyki dla wegan – co to oznacza?

Często na opakowaniach kosmetyków można spotkać się z określeniem, że produkt jest odpowiedni dla wegan. Chodzi tutaj o to, jakie składniki zostały w nim wykorzystane. Tutaj podobnie jak w diecie wegańskiej nie stosuje się produktów pochodzenia zwierzęcego. Dlatego w kosmetykach tego typu nie będzie takich składników jak np. miód, mleko czy proteiny jedwabiu. Nie wykorzystuje się w nich także substancji zapachowych czy barwników pochodzenia odzwierzęcego.

Gdzie można kupić kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne, dzięki zainteresowaniu, jakie budzą wśród konsumentów, są coraz lepiej dostępne. Można je kupić w sklepach stacjonarnych, ale o wiele większy ich wybór znajduje się w sieci. Warto szukać drogerii internetowych, takich jak np. Drogeria Wena, które specjalizuje się m.in. w sprzedaży tego typu kosmetyków. Zwróć uwagę, że często w sieci znajdziesz ciekawe polskie marki, których produkty są trudno dostępne lub w ogóle niedostępne stacjonarnie. Robiąc zakupy w drogeriach internetowych, też często masz możliwość kupienia swoich ulubionych produktów w przystępnych cenach.