piątek, lipiec 12, 2024
czwartek, 13 październik 2022 17:11

Na czym polega labioplastyka? Gdzie wykonać zabieg?

Labioplastyka w Gdańsku Labioplastyka w Gdańsku pixabay

Labioplastyka to zabieg z dziedziny ginekologii estetycznej, skierowany do kobiet, które cierpią na przerost warg sromowych.

Dzięki niemu można nie tylko poprawić jakość i komfort codziennego życia i robić wszystko, co do tej pory było niemożliwe, ale także pozbyć się kompleksów i poczucia niskiej samooceny, na które często cierpią kobiety dotknięte tym intymnym problemem. Labioplastykę warto wykonać w sprawdzonej klinice w Gdańsku, która dysponuje wykwalifikowanym personelem oraz zapewni pacjentce odpowiednie wsparcie.

 

Na czym polega labioplastyka? W jakich sytuacjach warto ją przeprowadzić?

Labioplastyka jest profesjonalnym zabiegiem dedykowanym kobietom, które borykają się z przerostem warg sromowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele – najczęściej powodują go czynniki genetyczne, na które nie mamy żadnego wpływu. Przerost warg sromowych może być także efektem zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie kobiety szczególnie w okresie dojrzewania lub w trakcie ciąży i po porodzie. Problem ten może pojawić się także w starszym wieku, wskutek starzenia się organizmu i nieprawidłowych nawyków, w tym np. noszenia zbyt obcisłej odzieży i bielizny, która wywiera nacisk na okolice intymne.

Na szczęście, kobiety borykające się z przerostem warg sromowych nie są już zdane same na siebie i nie muszą godzić się na dyskomfort psychiczny i fizyczny, związany z tą kłopotliwą dolegliwością. Z pomocą przychodzi im bowiem labioplastyka, czyli zabieg zmniejszenia warg sromowych. Jest to operacja plastyczna, która ma na celu przywrócenie wargom sromowym prawidłowej wielkości i kształtu oraz pozbycie się tego problemu raz na zawsze. Dzięki takim zabiegom można poprawić jakość swojego codziennego życia, uprawiać sport, a także wyeliminować wstyd i lęk przed zbliżeniami czy rozbieraniem się przed partnerem. Efekty zabiegu są trwałe, a sama procedura w pełni bezpieczna, pod warunkiem, że wykonamy ją w profesjonalnej klinice.

Gdzie wykonać zmniejszenie warg sromowych w Gdańsku?

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, który powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza. Przed jego wykonaniem chirurg powinien zapoznać się ze stanem zdrowia pacjentki, zlecić jej wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych oraz na ich podstawie zakwalifikować do labioplastyki. Przed zabiegiem należy także wykonać szczegółowe badania ginekologiczne, w tym cytologię, dlatego najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług kliniki oferującej kompleksowy zakres usług z zakresu ginekologii estetycznej.

Labioplastyka w Gdańsku

Labioplastyka w Gdańsku

Labioplastyka w Gdańsku jest wykonywana m. in. w Centrum Medycznym Tartaczna 2, w którym zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w komfortowych dla pacjentki warunkach. Procedura zabiegowa trwa 30-60 min. Po zabiegu zalecana jest trwająca 4-6 tygodni rekonwalescencja. W pierwszym tygodniu po zabiegu pacjentka powinna przebywać na urlopie, prowadzić oszczędny tryb życia oraz stosować się do otrzymanych zaleceń lekarskich. Efekty labioplastyki są trwałe – jeden, prawidłowo wykonany zabieg wystarczy, aby odzyskać pełen komfort psychiczny i fizyczny.