sobota, luty 24, 2024
sobota, 30 maj 2020 12:33

Medycyna estetyczna – na czym polega jej fenomen?

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna

Medycyna kosmetyczna i kosmetologia to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą poddawać się zabiegom chirurgii plastycznej. Wysoka skuteczność i mała inwazyjność sprawiają, że medycyna kosmetyczna nie traci na popularności cały czas powiększając grono swoich zwolenników.

Poprawianie urody w gabinecie lekarskim skupia się przede wszystkim na wyglądzie skóry i defektach urody najczęściej spowodowanych procesami starzenia.

Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna i kosmetologia?

Medycyna estetyczna i kosmetologia to zbiór zabiegów mających na celu poprawę ogólnej kondycji skóry i usuwanie defektów urody takich jak przedwczesne zmarszczki, zmiany chorobowe czy nadmierne owłosienie. Zabiegi są praktycznie bezbolesne, a ich efekty są widoczne stosunkowo szybko – w większości nawet natychmiastowo.

Kosmetologia skupia się na zabiegach nieinwazyjnych poprawiających ogólną kondycję skóry takich jak mezoterapia bezigłowa, fototerapia czy infuzja tlenowa. Oferta najpopularniejszych zabiegów z zakresu kosmetologii znajduje się na stronie: https://cmeik.pl/kosmetologia/.

W przypadku procesów starzenia jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mezoterapia bezigłowa, która pozwala na dostarczenie substancji odżywczych w głąb skóry. Zabieg wykorzystuje zjawiska elektroporacji oraz elektroforezy, które zwiększają przepuszczalność skóry umożliwiając jej dogłębne nawilżenie i ujędrnienie. Szczegółowe informacje związane z mezoterapią bezigłową można znaleźć na stronie: https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia-beziglowa/.

Z kolei medycyna estetyczna to małoinwazyjne zabiegi polegające na dostarczaniu skórze substancji aktywnych. Zalicza się do nich między innymi wszelkiego rodzaju wypełniacze takie jak toksyna botulinowa czy kolagen, mezoterapię igłową, lipotransfer oraz nici liftingujące. Pełną ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej można znaleźć na stronie: https://cmeik.pl/medycyna-estetyczna/.

Jak bezpiecznie wykonać zabieg?

Medycyna estetyczna to w większości zabiegi małoinwazyjne, a ich bezpieczeństwo powinno stanowić priorytet zarówno lekarza, jak i pacjenta. Prawidłowo wykonany zabieg nie stanowi żadnego zagrożenia, dlatego warto wybierać jedynie kliniki z wieloletnim doświadczeniem i wykwalifikowanym personelem. Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii https://cmeik.pl/ to jedno z miejsc, które skupiają się przede wszystkim na potrzebach swoich klientów. Nowoczesne gabinety wyposażone w wysokiej jakości urządzenia i wyspecjalizowana kadra gwarantują bezpieczeństwo i pełen komfort przeprowadzanych zabiegów.

Aby bezpiecznie wykonać zabieg, warto skonsultować się z lekarzem i przedstawić mu swoje oczekiwania. Specjalista powinien dokładnie opisać przebieg całego zabiegu, efekty, których można oczekiwać i ewentualne efekty uboczne, które mogą wystąpić. Znajomość szczegółów zapewni nam spokój ducha i pozwoli uniknąć niespodzianek.