poniedziałek, grudzień 11, 2023
wtorek, 05 kwiecień 2022 17:40

Medycyna estetyczna contra kurze łapki

Zaffiro Zaffiro pixabay

W wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry, w okolicach oczu pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, potocznie określane jako “kurze łapki”. Mogą pojawiać się już po 20. r.ż., a  a nasilają się podczas uśmiechu i intensywnej ekspresji mimicznej.

Zabiegi na kurze łapki

Rozwój medycyny estetycznej może opóźnić efekty starzenia się skóry i powstawanie kurzych łapek. Do najbardziej skutecznych zabiegów należą:

  • Zaffiro - czyli innowacyjne rozwiązanie i najnowsza technologia w bezinwazyjnym liftingu. Wykorzystuje technologię podczerwieni, która stymuluje tkanki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Za sprawą natychmiastowego efektu skrócenia włókien kolagenowych, efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i pogłębia się wraz z przebudową i regeneracją. Z powodzeniem można go łączyć z innymi zabiegami odmładzającymi i rewitalizującymi skórę.
  • SonoQueen - wykorzystuje skoncentrowaną dawkę ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Nowoczesna technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wywołuje termiczną koagulację na trzech poziomach: w skórze właściwej, tkance tłuszczowej i powięzi mięśniowej (SMAS), tym samym prowadzi do obkurczenia tkanek i wielowymiarowego ujędrnienia.

Domowe sposoby na kurze łapki

Aby zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek w kącikach oczu, należy jak najwcześniej zacząć odpowiednio pielęgnować skórę.

  1. Intensywnie nawilżające kremy - skóra wokół oczu jest delikatna, wrażliwa i szybko ulega przesuszeniu. Tym samym znacznie szybciej pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. Codzienne, intensywne jej nawilżanie może ograniczyć ten proces.
  2. Składniki aktywne produktów - po 30. r.ż. należy zwracać szczególną uwagę na skład produktów. Powinny one zawierać dodatkowe składniki przeciwzmarszczkowe, które wygładzą i wypełnią drobne bruzdy.
  3. Antyoksydanty - jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za starzenie się skóry jest stres oksydacyjny. Pomóc może regularne stosowanie kosmetyków z antyoksydacyjnych.
  4. Codzienne oczyszczanie - powinno być przede wszystkim dokładne. Do zmycia makijażu najlepiej sprawdzą się łagodne środki bez mydła, np. płyn micelarny czy dwufazowy. Należy unikać komponentów mogących podrażniać skórę, mocnego tarcia i rozciągania.
  5. Ochrona przeciwsłoneczna - promieniowanie słoneczne mają destrukcyjny wpływ na włókna kolagenowe i elastynowe. Przyczyniają się do powstawania zmarszczek, zwiększonej wiotkości skóry, dlatego kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym są niezbędne, bez względu na porę roku.
  6. Delikatny masaż i maseczki - delikatny masaż wykonany okrężnym ruchem pomoże uelastycznić skórę i spowolnić efekty starzenia. Należy wykonać 3 serie ćwiczenia, po 10 powtórzeń, a następnie nałożyć nawilżającą maseczkę.

Kurze łapki nie są głębokie, ale sprawiają, że twarz wygląda starzej, tym samym przekładają się na poczucie dyskomfortu. Staranna pielęgnacja w domu i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek wokół oczu.