poniedziałek, grudzień 11, 2023
sobota, 31 październik 2020 17:00

Medycyna estetyczna – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

medycyna esteyczna medycyna esteyczna ródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze, ale dalej wokół nich jest wiele wątpliwości, które warto rozwiać. Część osób, które chcą się zdecydować na takie zabiegi nie wie też, na co dokładnie zwracać uwagę wybierając takie miejsce. Jakie zabiegi medycyny estetycznej w Białymstoku są najchętniej wybierane? Co trzeba wiedzieć przed wyborem kliniki medycyny estetycznej?

 

Jakie zabiegi są wykonywane w klinikach medycyny estetycznej?

W Białymstoku działa wiele miejsc, w których można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Przykładem może być tutaj medica.bialystok.pl. Ale jakie zabiegi wybierane są najchętniej przez osoby chcące poprawić swoją urodę?

Wspomniana wyżej klinika medycyny estetycznej proponuje przede wszystkim zabiegi, które pozwalają zminimalizować efekty starzenia się skóry. Przykładem może być tutaj stosowanie wypełniaczy zmarszczek. W ten sposób można zmniejszyć widoczność tak zwanych kurzych łapek, lwiej bruzdy i zmarszczek palacza. W tym celu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, czasem też toksyna botulinowa.

Inne popularne zabiegi, jakie oferuje medycyna estetyczna to między innymi mezoterapia, mezolit, peelingi chemiczne, a także powiększanie ust. W klinikach medycyny estetycznej leczona jest też nadmierna potliwość przy pomocy specjalnych preparatów, które wpływają na pracę gruczołów potowych.

Czym się kierować wybierając klinikę medycyny estetycznej?

Wybierając miejsce, w którym wykonywany będzie zabieg medycyny estetycznej, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim, czy osoby, które w nim pracują, mają odpowiednie kwalifikacje. Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarzy o tej specjalizacji. Dodatkowo przed wykonaniem konkretnego zabiegu powinny być przeprowadzone konsultacje mające na celu przedstawić wady i zalety konkretnego rozwiązania. Lekarz w czasie takiego spotkania powinien też sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania takiej usługi i danej osoby.

Istotną kwestią jest także to, na jakim sprzęcie jest wykonywany zabieg, a także jakie preparaty są do niego stosowane. Najlepiej, aby wszystko miało odpowiednie atesty i certyfikaty. Wówczas w połączeniu z odpowiednimi kwalifikacjami lekarza, zmniejsza się ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu.

Dobrze jest też zasięgnąć opinii innych osób, które miały już okazję korzystać z usług konkretnej kliniki oraz lekarzy w niej pracujących.