środa, kwiecień 24, 2024
sobota, 11 grudzień 2021 15:44

Kurs makijażu online - czy i gdzie warto zrobić kurs ?

kurs w Kar-Group kurs w Kar-Group pixabay

Czy warto znać tajniki profesjonalnego makijażu? Zdecydowanie tak. Po pierwsze, z nową wiedzą łatwiej przygotujesz się na wszelkiego rodzaju wyjścia – od codziennych spotkań po imprezy okolicznościowe

Po drugie – znajomość konturowania, modelowania czy zabiegów pielęgnacyjnych jest niezbędna, aby prowadzić profesjonalną, zawodową działalność. Nic zatem dziwnego, że kurs makijażu online w Akademii Kar-Group cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Kurs makijażu przez Internet w Kar-Group

Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu makijażu online na platformie e-learningowej Kar-Group należy zaliczyć test. Egzamin ten wymaga znajomości obowiązkowego materiału dydaktycznego, który dla wygodniejszej nauki został podzielony na kilka modułów i bloków tematycznych.

1. Typy cery i zabiegi pielęgnacyjne

Dostosowujemy makijaż do cery, a nie odwrotnie. Dlatego podstawową wiedzą kosmetyczną jest rozróżnienie poszczególnych typów cery:

 • normalnej,
 • tłustej,
 • suchej,

Materiał dydaktyczny kursu makijażu online Kar-Group odnosi się też do innej klasyfikacji cery:

 • dojrzałej,
 • naczynkowej,
 • wrażliwej.

W kosmetologii mówi się też o cerze trądzikowej i skłonnej do alergii. To szczególnie istotne, by znać rodzaje cery, przy których trzeba uważać na alergeny i substancje podrażniające. Bez świadomości, jaki rodzaj skóry mamy, nigdy nie dobierzemy w pełni adekwatnych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. Skóra tłusta czy sucha różnią się tak diametralnie, że nie da się podchodzić do nich w ten sam sposób, stosując dokładnie te same preparaty i licząc na identyczny efekt.

2. Analiza kolorystyczna w makijażu

Makijaż należy dobierać nie tylko pod kątem okoliczności czy rodzaju cery, ale także pory roku. W osobnym fragmencie kursu możesz zapoznać się z typem makijażu na wiosnę i lato, a także typem na jesień i zimę.

3. Konturowanie i modelowanie twarzy

W trzecim module kursu skupiamy się na najważniejszych zasadach konturowania i modelowania twarzy. W dużej mierze to właśnie od tych umiejętności zależy efekt końcowy makijażu. Dowiedz się m.in. jak modelować brwi czy korygować niedoskonałości oczu czy ust. Lekcje są przygotowane z praktycznej perspektywy, a zarazem w sposób zrozumiały nawet dla bardzo początkujących makijażystek i kosmetyczek.

Zasady kursu i droga do certyfikatu

Wejdź na stronę https://szkolenia-kargroup.eu/kurs-makijazu-online/ aby poznać szczegółowy program kursu wraz z wyszczególnieniem poszczególnych lekcji. Po częściowym lub całościowym opłaceniu szkolenia otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej Kar-Group. W cenie zawiera się również materiał dodatkowy, nieobowiązkowy na egzaminie, zawierający ponad 70 minut nagrań!

Z lekcjami zapoznajesz się we własnym tempie, w preferowanym czasie. Możesz pogodzić naukę z pracą czy innymi obowiązkami.

Gdy czujesz, że to najlepszy moment na zaliczenie testu, po prostu przystąp do egzaminu online. Musisz odpowiedzieć poprawnie na minimum 70% pytań. Ewentualna poprawka jest bezpłatna. Po zaliczeniu kursu otrzymujesz certyfikat w formacie PDF i wybrane wcześniej dokumenty, np. dyplom i statuetkę. Wydruki i fizyczne potwierdzenia zaliczonego szkolenia (dostępne także w języku angielskim i niemieckim) są dobrym pomysłem np. na promocję Twojego gabinetu kosmetycznego.

Dlaczego kurs w Kar-Group?

 • Kilkanaście tys. zadowolonych klientów.
 • Firma w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych.
 • Współpraca z praktykami i ekspertami branżowymi.
 • Dostęp do wielu darmowych, przydatnych materiałów edukacyjnych.
 • Aktualna oferta kilkudziesięciu szkoleń o różnorodnej tematyce, np. marketingowej, sportowej, gastronomicznej, kosmetycznej.
 • Wygodna formuła samodzielnej nauki online.
 • Pełne wsparcie ze strony pracowników Kar-Group.
 • Atrakcyjny cennik i wartościowe certyfikaty.

Kurs makijażu – dla kogo?

Znasz już wybrane tematy lekcji składających się na internetowy kurs kosmetyczny Kar-Group. Jak widzisz jest to szkolenie obejmujące wiele interesujących zagadnień. Każda kursantka, która chciałaby zwiększyć wiedzę na temat wykonywania makijażu, ma szansę zrobić to bez wychodzenia z domu. Materiały dydaktyczne są uporządkowane i bardzo przystępne. Ich przyswajanie daje też dużo przyjemności każdemu, kto chciałby powiększyć know-how na temat podstaw kosmetyki.

Polecamy szkolenie przede wszystkim:

 • początkującym i wciąż rozwijającym się makijażystkom,
 • pracownicom salonów urody, SPA czy mobilnych kosmetyczek,
 • właścicielkom salonów lub planującym założenie własnej działalności gospodarczej.

Znajomość tajników makijażu daje wiele możliwości w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego też nie zwlekaj z podjęciem ostatecznej decyzji. Wykorzystaj wolny czas i zdobądź certyfikat, który wzbogaca Twoje CV. Powodzenia!

Inne kursy – również darmowe

Kar-Group zaprasza do udziału nie tylko w kilkudziesięciu płatnych kursach online, ale również bezpłatnych szkoleniach, m.in. w formule videoporadników. Wystarczy podać adres e-mail, aby otrzymać dostęp do takich kursów. Przejdź na stronę i znajdż kurs dla siebie: https://kursy-edu.net.pl/darmowe-kursy/