piątek, kwiecień 12, 2024
poniedziałek, 28 wrzesień 2020 17:48

Kupujemy kolczyki na prezent – o czym pamiętać?

kolczyki kolczyki

Kobiety nie tylko kochają buty i torebki, ale również ogromnym uczuciem darzą biżuterię! Nic w tym dziwnego, albowiem stanowi ona dopełnienie kobiecego piękna. Kolczyki są jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład biżuteryjnej szkatułki.

Uniwersalne, efektowne, a przy tym różnorodne, dzięki czemu każda z pań może wybrać takie, które zapewnią jej należytą wygodę noszenia. W rezultacie, doskonale sprawdzają się jako pomysł na prezent.

Złote kolczyki – dlaczego warto je kupić?

Biżuteria, w przeciwieństwie do odzieży, obuwia czy innych dodatków, charakteryzuje się praktycznością. Oznacza to, że każda z pań, niezależnie do preferowanego stylu czy wieku, ucieszy się na jej widok. Podarowane kolczyki, w zależności od stylistyki, będą zatem uzupełniały codzienne, jak i wieczorowe stylizacje. Poza tym, biżuteria jest trwała. Nie tylko nie straszne jej będzie długie użytkowanie, ale również może być przekazywana z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu w dalekiej przyszłości zyska wysoką wartość sentymentalną.

Kupujemy kolczyki na prezent – o czym pamiętać?

Po pierwsze, kogo chcemy obdarować kolczykami? Inna bowiem biżuteria wpisze się w gusta młodej dziewczyny, podczas gdy jeszcze inna zaskarbi sympatię dojrzałych pań. Po kolei, jaki model warto wybrać dla nastolatki? Dorastające kobiety lubią się wyróżniać, stąd też ich uwagę przykuje oryginalna, rzucająca się w oczy biżuteria, najlepiej wzbogacona drogimi, kolorowymi kamieniami. Z kolei panie, które okres dojrzewania mają już za sobą, będą zachwycone z klasycznych, złotych kolczyków z motywem serc, skrzydeł, kokardek czy krzyżyków. Równie ciekawą propozycję stanowią modele z półprzezroczystymi zdobieniami, które w atrakcyjny sposób podkreślą eleganckie, wieczorowe kreacje.

Drugim elementem, na jaki należy zwrócić uwagę kupując kolczyki to zapięcie. Do wyboru są modele na bigu: otwarte lub zamknięte (cieszą się większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania). Można je swobodnie nosić, nie martwiąc się o upadek czy zahaczenie o odzież czy włosy. Alternatywą dla kolczyków na bigu są modele na sztyfcie. Ich cechą charakterystyczną jest obecność dziurki w środkowej części oraz zatyczki wystającej za uchem. Cenione przede wszystkim za wygodę użytkowania. W żaden sposób nie utrudniają wykonywania codziennych obowiązków.

Srebrne kolczyki jako alternatywa dla złota

Nie każda z pań lubi srebro i nie każdego mężczyznę stać na złoto. Kompromisem w takiej sytuacji jest zakup srebrnych kolczyków, które mogą okazać się równie udanym pomysłem na prezent.