poniedziałek, grudzień 11, 2023
niedziela, 13 czerwiec 2021 16:29

Kiedy pomyśleć o USG piersi w Warszawie?

usg piersi warszawa usg piersi warszawa pixabay

Kiedy pomyśleć o USG piersi? To bardzo często pojawiające się pytanie. Ty również poszukujesz na nie odpowiedzi? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie, gdyż prezentujemy w nim, kiedy warto zgłosić się na badanie. Zapoznaj się z nim koniecznie!

 USG piersi, gdy wyczujemy guzek

Na pewno wskazaniem do badania USG będzie wyczucie guzka w czasie samobadania. Nie od dziś mówi się, jak bardzo ważne jest to, aby każda kobieta regularnie sprawdzała, czy przypadkiem na piersiach nie pojawiają się zmiany. Jeśli po kąpieli wyczujemy, że pod skórą jest jakaś narośl, to lepiej to skontrolować i usg piersi warszawa będzie najlepszym sposobem na zweryfikowanie, czy mamy powody do obaw, czy też nie. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy guzek od razu musi oznaczać dla nas poważną chorobę, więc zanim lekarz nie sprawdzi naszego odkrycia, to nie ma co stresować.

USG piersi, gdy chcemy skontrolować swój stan zdrowia

Na pewno USG piersi warto wykonać również wtedy, gdy chcemy skontrolować stan swojego zdrowia. Przynajmniej raz w roku każda kobieta powinna pomyśleć o pełnym pakiecie badań, w tym również o mammografii, czy USG piersi, ponieważ to najlepszy sposób na cieszenie się pełnym zdrowiem i to do późnych lat. Dlatego, jeśli chcemy zatroszczyć się o siebie, to właśnie USB piersi będzie dobrym krokiem, zwłaszcza jeśli postawimy na specjalistyczny punkt.

USG piersi, gdy jesteśmy obarczone ryzykiem choroby nowotworowej

Obciążenia genetyczne również stanowią wskazania do tego, by regularnie kontrolować swoje zdrowie. Jeśli okaże się, że w naszej rodzinie występowały już nowotwory piersi, to ryzyko zachorowania znacznie się zwiększa i warto mieć rękę na pulsie, a to oznacza, że regularne badania piersi powinny być standardem. W tym przypadku warto pomyśleć nie tylko o jednej wizycie rocznie, ale chociaż o dwóch kontrolnych. Oczywiście jeśli zauważymy pojawienie się jakiegoś guzka, czy innej narośli, to nie musimy czekać do kolejnej wizyty. Warto jak najszybciej zgłosić się do fachowca.