sobota, czerwiec 15, 2024
środa, 12 maj 2021 12:04

Kaminomoto – japoński sposób na gęste i zdrowe włosy!

Kaminomoto Kaminomoto unplash

Produkty japońskiej marki Kaminomoto to propozycja dla tych, którzy cenią naturalne komponenty, sprawdzone i etyczne rozwiązania oraz wysoką jakość.

Stoi za nią wielowiekowa tradycja związana z japońską medycyną i praktyką Kampo, która bazuje na opatentowanych wyciągach z ziół słynących ze swoich właściwości stymulujących porost włosów i eliminujących przykre dolegliwości skóry głowy.

Dobry szampon do włosów jest podstawą skutecznej pielęgnacji. Zwłaszcza jeśli skóra łuszczy się, włosy stały się cienkie i kruche, a na szczotce od jakiegoś czasu zauważasz, że jest ich więcej niż zwykle. Czasem to sezonowe osłabienie, które nasila się szczególnie wiosną, dlatego warto szybko zdiagnozować problem i wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Zwłaszcza że większość z tych zmian można w prosty i względnie szybki sposób powstrzymać.

pielęgnacja włosów

pielęgnacja włosów

Japońska tradycja i kosmetyki do włosów Kaminomoto

Praktyka leczenia ziołami (Kampo) w Japonii wywodzi się z założeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i sięga aż VII w. n.e., skupiając się w terapii na symptomach pacjenta, ogólnym stanie jego organizmu i kondycji fizycznej. W Japonii po dziś dzień stosuje się praktykę Kampo, na podstawie której wielu lekarzy medycyny zachodniej stawia diagnozy i przygotowuje receptury. Produkty Kaminomoto doskonale nawiązują do tej japońskiej praktyki pod względem ziołowych składów. Niewątpliwą siłą marki jest to, że wyspecjalizowała się w dziedzinie produkcji kosmetyków trychologicznych, oferując popularne na całym świecie produkty z pogranicza kosmetologii i medycyny.

kosmetyki do włosów Kaminomoto

kosmetyki do włosów Kaminomoto

Jak działają kosmetyki do włosów Kaminomoto?

Na wiele schorzeń związanych z włosami można mieć wpływ. Japońskie kosmetyki do włosów Kaminomoto podbijają serca konsumentów przede wszystkim swoją skutecznością, którą od lat potwierdzają ich opinie i niezależne badania. Produkty działają kompleksowo z uwagi na skład każdego z nich – asortyment obejmuje szampony, odżywki i toniki, a wybrane produkty możesz kupić na beautikon.com/collections/kaminomoto. Zawarte w recepturze aktywne formuły CS-Base i Kamigen E&K będą stymulować cebulki i działać na nie odżywczo, stopniowo eliminując łupież i świąd. Jako naturalne kosmetyki na porost włosów:

  • oczyszczają włosy i skórę głowy, przywracając jej równowagę,
  • poprawiają mikrokrążenie skóry głowy i aktywują cebulki,
  • przyspieszają tempo wzrostu włosów,
  • wzmacniają cebulki i strukturę włosa,
  • redukują łysienie.