niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 14 lipiec 2020 17:17

Jak zadbać i odżywiać włosy w sezonie letnim?

Jak nawilżyć włosy latem Jak nawilżyć włosy latem

Morska woda, słońce i wysokie, letnie temperatury nie sprzyjają dobrej kondycji włosów, które z tego powodu stają się kruche, zaczynają się rozdwajać i często wypadają. Ciemne włosy znacznie lepiej znoszą letnie niedogodności, natomiast dla włosów siwych, blond czy farbowanych lato jest bardzo trudnym okresem. Sprawdź, jak pielęgnować włosy latem.

 

Intensywnie nawilżaj włosy

Przesuszone włosy wyglądają fatalnie. Wymagają starannej pielęgnacji. Jak nawilżyć włosy latem? Bardzo dobre sposoby proponuje Avon. Odżywka do włosów i maska nawilżająca włosy to dobre rozwiązanie. Po dniu spędzonym na słońcu umyj włosy i nałóż odżywkę lub właśnie maskę na włosy, ze szczególnym uwzględnieniem ich końcówek.

Świetny efekt przynoszą też specjalne olejki zawierające ceramidy. Te również nakłada się wieczorem, a gdy rano na włosach pozostaje ich nadmiar, wystarczy zmyć je wodą, a efekty zaskoczą cię bardziej niż pozytywnie.

Farbuj włosy po urlopie

Farbowane włosy nie są odporne na silne działanie promieni słonecznych. Niemal natychmiast stają się łamliwe, matowe i zaczynają się rozdwajać. Dla ich dobra nie należy ich farbować tuż przed wyjazdem. Znacznie lepszym posunięciem jest poddanie ich wówczas silnym zabiegom regeneracyjnym oraz podcięcie rozdwojonych, zniszczonych końcówek. Na nowy kolor przyjdzie czas po powrocie z wakacji.

Susz i spinaj włosy po umyciu

Jeżeli temperatura powietrza jest wysoka i przebywamy na słońcu, to po umyciu włosów ich łuski mają trudności, by powrócić do pozycji wyjściowej. Gdy pozostają otwarte, włosy tracą znacznie więcej wody i bardzo szybko stają się przesuszone. Zatem po myciu wysusz je delikatnie suszarką, ustawiając temperaturę powietrza na niską lub średnią wartość, a następnie lekko wilgotne włosy zepnij.

Spłucz sól z włosów

Jeśli spędzasz wakacje nad morzem i korzystasz z kąpieli w morskiej wodzie, pamiętaj o dokładnym spłukiwaniu włosów. Sól morska nie powinna pozostawać na włosach, bo wyrządzi w nich wielkie szkody. Włosy należy opłukać i ukryć pod wielkim kapeluszem lub innym nakryciem głowy, a wówczas będą mogły powoli wyschnąć.

Skomponuj właściwie swoją letnią dietę

Ogromne znaczenie dla kondycji włosów ma to, co znajduje się na naszych talerzach. Latem mamy ogromny wybór świeżych owoców i warzyw, które dostarczają nam całej palety witamin, a to jest bardzo wskazane nie tylko dla kondycji włosów, ale też dla zdrowia organizmu.

Aby odpowiednio odżywiać i wzmacniać włosy, warto jeść rośliny strączkowe, które zawierają duże ilości żelaza, cynku i biotyny. Śmiało sięgaj po młodą marchewkę, bo ona dostarczy ci witaminy A. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek i zastąp je orzechami, pestkami dyni i rodzynkami. W nich znajduje się mnóstwo kwasów omega-3, duże ilości cynku i selenu. Spędzając wakacje nad morzem,  jedz jak najczęściej ryby, bo dzięki temu uzupełnisz w organizmie ewentualne braki witamin A, D i B, a także dostarczysz sporo niezwykle korzystnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Sięgaj także często po owoce, które właśnie latem smakują najlepiej.