sobota, czerwiec 15, 2024
wtorek, 07 marzec 2023 17:20

Jak wybrać idealne oprawki do okularów damskie?

oprawki do okularów damskie oprawki do okularów damskie Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Damskie okulary korekcyjne oraz modele słoneczne do doskonały sposób, by wyrazić siebie, podkreślić swoje atuty, a także zatuszować pewne mankamenty. W wielu wypadkach jest to dodatek, z którym nie rozstajemy się na co dzień, więc warto go w taki sposób dopasować, by zdobił i oczywiście spełniał swoje zadanie.

Wybierając okulary korekcyjne, zwracamy uwagę na kształty, kolory materiały, patrzymy na to, co jest modne w danym sezonie oraz w czym czujemy się najlepiej. I choć znalezienie idealnej pary może być trudne, to w praktyce okularnicy przez wiele lat gromadzą ich całkiem sporo.

Okulary korekcyjne do kształtu twarzy

Niewątpliwie oprawki do okularów damskie są w stanie zmienić rysy twarzy, wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani i pozwalają budować konkretny outfit. Niezależnie jednak od gustu i celu najważniejszym aspektem jest dobranie kształtu, by po prostu dobrze wyglądać i czuć się świetnie. Oczywiście okulary korekcyjne damskie zapewniają idealną jakość widzenia, więc pierwszym krokiem jest zawsze badanie wady wzroku i dopasowanie szkieł. Tu możliwości są bardzo dużo, bo sam segment rynku bardzo intensywnie się rozwija, więc nie brakuje lekkich materiałów, zaawansowanej technologii, a także powłok poprawiających jakość widzenia. Warto też zwrócić uwagę na bardzo popularny trend. Wiele Pań wybiera okulary zerówki, ponieważ chcą mieć taki dodatek, a niekoniecznie jest on związany z wadą wzroku.

Modne okulary korekcyjne damskie

Jak widać, oprawki okularowe damskie przestały być powodem do wstydu czy też dodatkiem generującym kompleksy, a stały się wizerunkowym asem w rękawie, o ile oczywiście zostaną dobrze dobrane. Warto więc sprawdzić trendy, ocenić, co się nam podoba i przede wszystkim przeznaczyć dość sporo czasu u optyka. W internecie można skorzystać także z wirtualnej przymierzalni, co jest wygodnym sposobem na sprawdzenie, które damskie okulary korekcyjne będą nam najlepiej pasować. Styliści podpowiadają, że niezmiennie najlepiej sprawdza się zasada, że przeciwieństwa się przyciągają. To oznacza, że okrągła twarz będzie się rewelacyjnie prezentować, gdy dobierze się kanciaste okulary damskie. Natomiast prostokątna twarz to idealna baza do okrągłych lub też delikatnie zaokrąglonych oprawek.

Stonowane czy przykuwające uwagę oprawki okularowe damskie

Kwadratowy kształt twarzy będzie więc wymagać zaokrąglonych okularów korekcyjnych. Rewelacyjnie sprawdzają się kocie oczy, które od kilku sezonów są znowu w modzie. Przed zakupem okularów korekcyjnych do twarzy owalnej warto zastanowić się też, jaki kolor oprawek będzie nam pasować oraz z jakich materiałów mogą być zrobione dodatki. W tym wypadku będziemy mieć do wyboru bardzo szeroki asortyment. Do owalnej twarzy pasują bowiem niemal wszystkie oprawki damskie dostępne na rynku, więc można sobie pozwolić na niebanalne okulary, ciekawe połączenia, zdobienia, innowacyjne kształty, które wyeksponują charakter i stosunek do siebie i rzeczywistości. A jeśli nie jesteś pewna, w czym będzie ci dobrze, skorzystaj z wirtualnej przymierzalni Versace.