środa, lipiec 24, 2024
poniedziałek, 12 lipiec 2021 17:40

Jak szybko wrócić do sylwetki sprzed pandemii?

Karboksyterapia Karboksyterapia

Nie jest tajemnicą, że czas pandemii i związane z nią ograniczenia wpłynęły negatywnie nie tylko na aspekty psychiczne, ale i na kondycję naszych ciał.

Izolacja domowa, zamknięcie siłowni i ograniczony dostęp do gabinetów medycyny estetycznej spowodowały, że nasze sylwetki pozostawiają wiele do życzenia. Cellulit, miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa oraz wiotka skóra to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się pacjentki u progu lata. Na szczęście z pomocą przychodzą nam najnowsze technologie w rękach specjalistów!

Jeśli problemem są depozyty tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach, plecach, czy udach doskonałym rozwiązaniem jest zabieg Kriolipolizy CoolTech - bezbolesny zabieg wyszczuplający. Jego działanie polega na kontrolowanym schładzaniu tkanki do temperatury -8°C (przez 70 minut) za pomocą głowic, które pod wpływem ciśnienia, zasysają fałd skóry wraz z tkanką podskórną. Tkanka tłuszczowa jest wrażliwa na działanie niskiej temperatury i zostaje trwale zniszczona. Z czasem ulega ona stopniowemu usunięciu z organizmu. Proces ten rozpoczyna się po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu i trwa do 3 miesięcy. W celu uzyskania lepszych efektów  kriolipoliza  CoolTech łączona jest z zabiegiem z użyciem fali akustycznej.

            Storz Medical (fala akustyczna) to zabieg oparty na działaniu fali uderzeniowej. Podczas kontaktu ze skórą głowica generuje falę dźwiękową, wytwarzając energię w postaci ciśnienia. Energia, docierając do wnętrza tkanek powoduje rozerwanie włókien wokół komórek tłuszczowych, doprowadzając tym samym do usuwania ich z organizmu. Fala akustyczna poprawia metabolizm komórkowy, pobudza produkcję nowych naczyń krwionośnych oraz pomaga w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Po zabiegu poprawia się gęstość i jędrność skóry, spada napięcie mięśniowe.

            Procedurą, która cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród pacjentów jest Endermologia LPG.  Jest to masaż podciśnieniowy, którego działanie obejmuje skórę i tkankę

łączną. Do zabiegu pacjent potrzebuje specjalnego stroju, który zakupuje przed rozpoczęciem sesji zabiegowych. Masaż wykonywany jest przy użyciu głowicy zasysającej tkankę, której działanie opiera się indywidualnie dobranych parametrach podciśnienia. Efektem regularnie wykonywanych zabiegów, jest m.in. wygładzenie nierówności skóry, spowodowanych przez cellulit, zmniejszenie bólów mięśniowych, eliminacja toksyn z organizmu, redukcja komórek tłuszczowych, drenaż limfatyczny, a także pobudzenie syntezy kolagenu. Zabieg wykonywany jest na brzuch, pośladki, nogi, ręce i plecy, a czas jego trwania wynosi 35 minut.

Serię zabiegową Endermologii świetnie uzupełni Karboksyterapia - śródskórne lub podskórne podanie do tkanek medycznego dwutlenku węgla. Zabieg ten podnosi ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej odżywiona i ujędrniona. Karboksyterapia stosowana na ciało, redukuje rozstępy i cellulit, a także zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej.

            Zabiegi wymienione powyżej można indywidualnie łączyć ze sobą w zależności od oczekiwań pacjenta. Ważnym aspektem jest zwrócenie się ze swoim problemem do specjalisty, aby zabiegi przyniosły jak najlepsze rezultaty. Zabiegi na ciało warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, gdyż zazwyczaj są to procedury, które wykonywane są w serii.

            Ponadto należy pamiętać o zdrowym stylu życia! Picie dużej ilości wody, dużo warzyw i owoców w diecie oraz ruch to nieodzowne elementy w walce o piękną sylwetkę.

Źródło:

Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

Świętej Gertrudy 24,

31-048 Kraków