sobota, wrzesień 23, 2023
niedziela, 08 maj 2022 22:07

Jak skutecznie poradzić sobie z rozstaniem?

Jak poradzić sobie z rozstaniem Jak poradzić sobie z rozstaniem pixabay

Nie da się ukryć, że związek jest jednym z najlepszych, co może się nam w życiu przytrafić. Niemniej jednak często związki nie okazują się tak bajkowe jak może się to wydawać.

Często bowiem zdarza się, że pojawiają się sytuacje w których znacznie uwidacznia się niezgodność charakterów, czy inne problemy. Para zaczyna się ze sobą kłócić i sprzeczać, co finalnie doprowadza do rozstania. Zatem jak poradzić sobie z rozstaniem?

Zaakceptuj odpowiedzialność

Rozstanie z pewnością nie jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, z którymi przyjdzie się nam w życiu zmierzyć. Niemniej jednak, by poradzić sobie z rozstaniem trzeba przede wszystkim zaakceptować odpowiedzialność.Jeśli przyczyną rozpadu związku nie była zdrada, wówczas śmiało można powiedzieć, że wina leży po stronie obu partnerów. Wobec tego jeśli szukamy sposobu na to, jak poradzić sobie z rozstaniem, to przede wszystkim zaakceptujmy, że jest w tym także nasza wina. Wówczas podświadomie będziemy sobie wstanie wytłumaczyć, że obecna sytuacja jest o wiele lepsza od trwania w związku bez przyszłości.

Pamiętaj o sobie

Jak poradzić sobie z rozstaniem? To pytanie statystycznie zadają sobie głównie kobiety. Dlaczego? Otóż to właśnie panie o wiele silniej przeżywają rozstanie. Wobec tego, by uporać się z tą sytuacją, powinny one przede wszystkim zacząć traktować siebie jako priorytet. To, że związek się zakończył nie jest jednocześnie końcem miłosnego życia. Panie powinny uświadomić sobie, że decyzja o zakończeniu związku, który i tak nie wyglądał zbyt dobrze, był toksyczny i niezdrowy, być może była najlepszą decyzją w ich życiu. Zatem tuż po rozstaniu warto zrobić coś dla siebie. Panie mogą np.:

  • wybrać się do fryzjera i zafundować sobie nowe strzyżenie
  • wybrać się na manicure
  • zrobić sobie solidne zakupy
  • zjeść ten kawałek ciasta, którego tak często sobie odmawiały z powodu bycia na ciągłej diecie.

Z takim podejściem i poświęceniem swojego czasu na drobne przyjemności w życiu, o wiele łatwiej będzie się uporać z rozstaniem.

Porozmawiaj z najbliższymi

Często będąc w związku nie do końca przejmujemy się opiniami najbliższych. Zwykle twierdzimy, że wszystko oni wyolbrzymiają i traktują zbyt dosłownie. W rzeczywistości jednak to oni obserwują nasz związek "z ubocza" i doskonale zauważają ewentualnie nieprawidłowości i nieporozumienia. Wobec tego jeśli podświadomie poszukujemy potwierdzenia, że nasza decyzja o zakończeniu związku była słuszna, wówczas warto z nimi porozmawiać. Pozwoli nam to spojrzeć na całą sytuację z całkiem innej, bardziej obiektywnej perspektywy, a to z kolei jest jedyną słuszną odpowiedzią na to jak poradzić sobie z rozstaniem. Warto więc wziąć sobie tę wskazówkę głęboko do serca i skorzystać jeśli zajdzie potrzeba.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ESENCJALNIE.pl