piątek, kwiecień 12, 2024
sobota, 28 styczeń 2023 12:09

Jak prawidłowo suszyć włosy?

najlepsza suszarka do włosów najlepsza suszarka do włosów - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wśród codziennych zabiegów pielęgnacyjnych warto wziąć pod uwagę właściwą dbałość o strukturę włosa. Ta poddane nieodpowiedniemu nawilżeniu lub zabiegom narażonym na wysokie temperatury może ulec zniszczeniu.

W efekcie tego twoje włosy będą wyglądać na brzydkie, suche i pozbawione odpowiednie blasku. Co zatem zrobić, by twoja fryzura olśniewała już z daleka, a włosy były mocne geste i pełne głębokiego koloru? W tym z pewnością pomogą ci odpowiednie zabiegi i dobrze dobrany sprzęt domowy jak np. najlepsza suszarka do włosów

  • Najlepsza suszarka do włosów — prawidłowe suszenie włosów 
  • Jak zadbać o kondycję włosów — profesjonalne suszarki 
  • Dobra suszarka dopasowana do typu włosów 

Najlepsza suszarka do włosów — prawidłowe suszenie włosów 

Świadomość kobiet i mężczyzn na temat właściwej pielęgnacji włosów, z roku na rok rośnie. Dzięki temu poszczególne zabiegi pielęgnacyjne, szczególnie te wykonywane w domu są robione zgodnie ze wskazówkami ekspertów. Co robić, aby mieć lśniące włosy? W pierwszej kolejności nigdy absolutnie nigdy nie chodź z mokra głową spać. Włosy po umyciu należy delikatnie osuszyć ręcznikiem (w żadnym wypadku nie pocierać) i wykonać zabieg suszenia włosów. Dlaczego? Wilgotne włosy, a co za tym skóra głowy pozostawiona na noc może niekorzystnie wpłynąć na stan twojej skóry. Kilka godzin w trakcie snu, gdy twoja głowa spoczywa na poduszce, sprawia, że wzmożona zostaje kolonizacja drożdżaków, bakterii i grzybów. 

Za każdym razem po umyciu wykorzystaj do suszenia wysokiej jakości sprzęt, który wzbogacony jest o refulację temperatury. Dzięki temu ustawisz odpowiednią opcję do swoich potrzeb. Jaką suszarkę najlepiej wybrać? Dobrym sposobem jest zwrócenie uwagi na dostępny w sieci ranking suszarek do włosów. Ten z pewnością może okazać się pomocny, przed dokonaniem ostatecznego wyboru. 

Jak zadbać o kondycję włosów — profesjonalne suszarki 

Musisz wiedzieć, że zbyt wysoka temperatura niejednokrotnie może zniszczyć włosy. To właśnie dlatego, nawet podczas spłukiwania szamponu po myciu warto na sam koniec spłukać głowę zimną wodą. Taki zabieg zamyka łuski włosów i zapobiega puszeniu się po ich wysuszeniu. Podobnie jest w przypadku suszenia. Regulacja temperatury powinna rozwiązać sprawę. W wielu przypadkach najlepsze suszarki mają nie tylko zimny nawiew, który sprawdzi się podczas wykonywania ulubionej stylizacji, ale również funkcję jonizacji. 

Sama jonizacja ułatwia proces modelowania włosów. Jej zadaniem jest wytwarzanie ładunków ujemnych i osadzanie ich na delikatnej strukturze włosa. Te skutecznie neutralizują zgromadzone na nich ładunki dodatnie. To sprawia, że włosy wydają się dużo gładsze i łatwiejsze do ułożenia. Funkcja jonizacji to element, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas doboru odpowiedniego sprzętu pielęgnacyjnego. 

Dobra suszarka dopasowana do typu włosów 

Chcąc skutecznie zadbać o strukturę swoich włosów, dobrze jest dobrać suszarkę dopasowaną do ich typu. Jeżeli masz kręcone włosy, funkcja jonizacji będzie dla ciebie absolutnym must have. Co więcej, istotne okażą się zróżnicowane prędkości suszenia oraz dopasowane nakładki oddzielające bezpośredni strumień nadmuchu. Dobrze skonstruowane elementy będą wspierać suszenie w wydobyciu naturalnego skrętu. To wyeliminuje konieczność korzystania z dodatkowych urządzeń. 

Warto mieć na uwadze, ze suszenie to zawsze działanie zwieszoną temperaturą na delikatne włosy. W takim przypadku dobrze jest zastosować specjalne odzywki, które chronią strukturę włosa przed nadmiernym przesuszeniem i działaniem wysokich temperatur. Dbaj o swoje włosy, wybierając najlepsze produkty.