poniedziałek, grudzień 11, 2023
wtorek, 29 listopad 2022 15:56

Dresy damskie – komfortowy strój nie tylko na siłownię

Modne dresy damskie Modne dresy damskie https://moremoi.com/dresy

Moda i jej zasady nieustannie podlegają różnorodnym zmianom. To, co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, dzisiaj staje się codziennością.

Przykładem zmian, jakie zaszły w modzie na przestrzeni ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu lat, jest podejście do odzieży sportowej. Chodzi tutaj m.in. o damskie dresy. Dawniej kojarzone jedynie z siłownią i ćwiczeniami na zewnątrz, dzisiaj coraz chętniej są wybierane jako element codziennej stylizacji utrzymanej w miejskim, niezobowiązującym stylu.

 

Dresy damskie – czym kierować się przy wyborze?

Dresy damskie w dużej mierze różnią się od tego, co znane było kiedyś. Dzisiaj wykonywane są z dobrej jakości materiałów, a także mają ciekawy krój i formę, co pozwala na dobranie ich do własnych preferencji i upodobań. Zarówno modele typowo do ćwiczeń, jak i te, które można nosić także na co dzień, są dostępne również w wielu wzorach i kolorach.

Wybierając dres dla siebie, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, z jakiego materiału jest on zrobiony. Jeżeli ma to być dres do treningów, dobrze jest postawić na dzianiny funkcyjne, pozwalające skórze oddychać, ale i dobrze odprowadzające wilgoć. Dresy do noszenia po treningach czy na co dzień, powinny być również wykonane z materiałów oddychających, jednak co do ich rodzaju, można pozwolić sobie na pewną dowolność. Ciekawym rozwiązaniem może być tutaj dobrej jakości bawełniana dzianina pętelkowa lub grubsza dresówka z drapana. Różnią się one sposobem wykończenia spodniej strony materiału. Wyznacznikiem jakości będzie też grubość dzianiny. Im większa jej gramatura, tym lepszy materiał. Będzie on też bardziej odporny na mechacenie się czy drobne przetarcia. 

Nie tylko na siłownię – jak nosić dresy damskie na co dzień?

Modne dresy damskie oferowane obecnie są przez wiele marek, nie tylko sieciowych, ale i kojarzonych z wysoką modą. Dzięki temu można znaleźć nawet eleganckie dresy damskie, które z powodzeniem można ubrać nawet do pracy, o ile nie ma w niej narzuconego określonego dress codu. Bluzy dresowe dobrej jakości możesz nosić zarówno ze spodniami dresowymi, jak i klasycznymi jeansami. Jeśli chcesz dodać modnego szyku w sportowym wydaniu swojej stylizacji, postaw na trampki ze skórzaną cholewką, jako jej uzupełnienie. Obecnie niektóre z modeli spodni dresowych są wykonywane z takich materiałów i mają taki krój, że z powodzeniem można je nałożyć w zestawieniu ze szpilkami. To pozwoli stworzyć niebanalną i modną stylizację na co dzień.