niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 25 lipiec 2023 16:16

Dlaczego warto zmienić okulary na soczewki?

soczewki Acuvue soczewki Acuvue mat.prasowe

Noszenie okularów to dla wielu osób dość przykry i problematyczny obowiązek. Na szczęście, ludzie posiadający wadę wzroku nie są w dzisiejszych czasach skazani na nie do końca swojego życia – zamiast okularów mogą bowiem wybrać niewidoczną, wygodną i nowoczesną alternatywę, jaką są soczewki kontaktowe. To idealne rozwiązanie dla osób, które źle czują się w klasycznych okularach, uprawiają sport, mają małe dzieci, a także chcą w dyskretny sposób poprawić jakość swojego widzenia i codziennego życia. Sprawdźmy, dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe!

Soczewki kontaktowe dla każdego? Rozwiewamy mity

Pierwsze soczewki kontaktowe, jakie pojawiły się w sprzedaży kilkanaście lat temu, były produktami, którym daleko było do doskonałości. W związku z tym, wiele osób nadal sądzi, że soczewki nie są rozwiązaniem dla każdego, a już na pewno nie nadają się dla osób posiadających wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne szkła kontaktowe to produkty przeznaczone dla każdego, właściwie bez względu na posiadaną wadę wzroku, po które bezpiecznie mogą sięgnąć także posiadacze wrażliwych oczu.

Kluczowy jest jednak wybór właściwego produktu, przeznaczonego dla najbardziej wymagających oczu. Soczewki kontaktowe, które idealnie sprawdzą się u wrażliwych użytkowników, posiada w swojej ofercie m. in. znana i ceniona w branży okulistycznej marka Johnson & Johnson. Są to soczewki Acuvue 1-Day Moist – jednodniowe szkła kontaktowe, które dbają o wszystkie potrzeby wrażliwych oczu. Zapewniają im optymalne nawilżenie oraz chronią przed podrażnieniem w trakcie użytkowania. Opatentowana technologia Lacreon gwarantuje komfort ich noszenia na najwyższym poziomie.

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe dla aktywnych, rodziców i osób pracujących w nocy

Soczewki kontaktowe to idealna alternatywa dla klasycznych okularów wprost stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie – sportowcach, osobach regularnie uprawiających sport, gościach pływalni i siłowni. W ich przypadku nie ma bowiem mowy o żadnych kompromisach – nie musimy już wybierać między pozostaniem aktywnymi i robieniem tego, co kochamy a dobrym, wyraźnym widzeniem! Nie ma także ryzyka zniszczenia okularów ani zrobienia sobie krzywdy podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Szkła kontaktowe szczególnie doceniają także rodzice, a zwłaszcza ci, których rodzina niedawno się powiększyła. Ich codziennością staje się bowiem wstawanie w nocy do dziecka, schylanie się do malucha, przygotowywanie posiłków, przewijanie się i wiele innych czynności, które solidnie angażują fizycznie. Okulary w takiej sytuacji bardziej przeszkadzają aniżeli pomagają – nic więc dziwnego, że większość rodziców szybko wymienia je na wygodne szkła kontaktowe.

Wariantem szczególnie polecanym w ich przypadku są 2-tygodniowe soczewki Acuvue Oasys. Można je nosić przez dwa tygodnie (przy noszeniu w trybie dziennym) lub przez tydzień (przy noszeniu w trybie całodobowym). W związku z tym, soczewki Acuvue są produktem polecanym także dla osób pracujących w trybie zmianowym, które musza zapewnić sobie doskonałą jakość widzenia zarówno w dzień, jak i w nocy.