piątek, kwiecień 12, 2024
sobota, 29 lipiec 2023 13:00

Dlaczego warto kupować świece sojowe?

świece sojowe świece sojowe mat. prasowe

O tym, jak czujemy się w swoim mieszkaniu, decyduje szereg detali. Wystrój, kolorystyka, zapach. Wiele osób bardzo lubi też widok i zapach palących się świec. I to właśnie świecom poświecimy poniższy tekst. Skupimy się na świecach sojowych, które pomimo tego, że są mniej popularne od tradycyjnych parafinowych, z całą pewnością zasługują na uwagę.

Dlaczego warto wybierać świece sojowe?

Świece jako źródło światła znane są od wieków. Natomiast typowe świece zapachowe pojawiły się dużo później. Jeśli zatem lubisz zapachowe świece i chcesz spróbować czegoś nowego, to świeczki sojowe mogą być idealnym rozwiązaniem. Istnieje duża szansa, że raz użyte pozostaną z Tobą na zawsze, a to wszystko za sprawą licznych zalet.

Czym różnią się świece parafinowe od sojowych?

Świece parafinowe są najczęściej spotykanymi świecami na rynku. Są tanie i łatwo dostępne w większości sklepów z artykułami dla domu. Tyle na temat zalet. Problem w tym, że parafina, z której są wykonane, to produkt uboczny rafinacji ropy naftowej. Jest sztucznym i nieekologicznym materiałem, który podczas spalania wydziela szkodliwe substancje, takie jak benzen, toluen. To związki chemiczne, które w przypadku długotrwałego użytkowania świec z parafiny mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego też, pomimo że wydzielają one z reguły piękny zapach, wywietrzenie pokoju przed snem jest czymś, co warto robić po dłuższym paleniu świecy.

Dla odmiany świece sojowe wytwarzane są z naturalnego wosku sojowego, który pochodzi z nasion rośliny soi. Wosk sojowy jest biodegradowalny, nietoksyczny.

Czy świece sojowe są zdrowe?

Tak, świece sojowe są zdrowe i mają pozytywny wpływ na samopoczucie. Wosk, z którego powstają nie zawiera żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. Podczas palenia świec sojowych nie dochodzi do wydzielania żadnych szkodliwych oparów ani sadzy. Świece sojowe są często używane w aromaterapii, ponieważ mają zdolność do uwalniania naturalnych aromatów z olejków eterycznych. Ich właściwości lecznicze i relaksujące mogą poprawiać nastrój, zmniejszać stres, łagodzić bóle głowy czy wspomagać sen.

Świece sojowe nie powodują podrażnień skóry ani alergii. Nie testuje się ich na zwierzętach ani nie wykorzystuje się do nich żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Świece sojowe są więc przyjazne dla osób, które cenią wszystko, co wegańskie i ekologiczne.

Jak długo palą się świece sojowe?

Kolejny ich atut to efektywność palenie. Świece sojowe palą się znacznie dłużej niż ich parafinowe odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia niż parafina. Wosk sojowy topi się równomiernie i wolniej, dosłownie do ostatniej kropli wosku, co przedłuża czas palenia świecy. Przyjmuje się, że palą się one nawet 50% dłużej niż świece parafinowe.

Świece sojowe to doskonały pomysł na prezent

Masz w swoim otoczeniu osobę, która lubi nastrój wywołany palącą świecą? Jeśli tylko szukasz oryginalnego i praktycznego prezentu dla kogoś takiego to świeca sojowa może być strzałem w dziesiątkę. Bogaty wybór zapachów sprawia, że znając odrobinę gust bliskiej nam osoby, szybko znajdziemy ten odpowiedni. Ręcznie robione świece to również efektowne, delikatne ozdoby do sypialni czy salonu.

Podsumowanie

Jak widać, świece sojowe mają praktycznie same zalety. Są zdrowe, ekologiczne, długo się palą a przy tym dostarczają pięknym zapachów, które działają kojąco na nasz organizm. Kiedy następnym razem zobaczysz w sklepie typowe świece parafinowe, wstrzymaj się z ich zakupem i daj szansę sojowym. Z dużą dozą prawdopodobieństwa pozostaną z Tobą na zawsze.