niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 17 czerwiec 2021 15:56

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów?

magafi magafi pixabay

Zdrowe i zadbane włosy to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Wiele kobiet miewa problemy z puszeniem się lub łamaniem niesfornych włosów. W domowych warunkach trudno utrzymać efekt osiągany po opuszczeniu salonu fryzjerskiego.

W celu zachowania jak najdłużej włosów w dobrej kondycji warto stosować profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji. Jakie są największe zalety takich kosmetyków? Kiedy należy je stosować?

Zalety profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów

Przede wszystkim profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów można nabyć w pakietach próbkowych. Pozwoli to na przetestowanie zróżnicowanych produktów bez obowiązku zakupu pełnowymiarowego produktu. 

Wśród najpopularniejszych kosmetyków stosowanych przez fryzjerów i stylistów fryzur z długoletnim doświadczeniem znajdują się:

  • Szampon, który pozwala utrzymać w dobrej kondycji skórę głowy. Często nie przykłada się do niego dużej wagi, jednak pełni kluczową rolę w pielęgnacji. Skóra głowy jest bezpośrednio odpowiedzialna za kondycję cebulek oraz wygląd pasm. 
  • Odżywka sprawia, że składniki zawarte w produkcie wnikają do włosów. Dzięki temu można uzyskać zauważalny efekt odżywienia. W perspektywie długoterminowej poprawia ogólny wygląd włosów i zapobiega ich puszeniu się. 
  • Maska przez wiele osób traktowana jest jako doraźna pomoc. Warto jednak używać ją regularnie, aby osiągnąć długotrwały efekt zadbanych włosów. 
  • Farby do włosów profesjonalne. Drogeryjne produkty często działają destrukcyjnie na kondycje włosów, natomiast farby profesjonalne pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu i przy odpowiednim ich stosowaniu, zgodnie z wytycznymi zawartymi na opakowaniu, nie uszkadzają struktury włosa. 
  • Inne. Kosmetyki do pielęgnacji to bardzo szeroka kategoria, zawierająca w sobie również produkty do keratynowego prostowania czy ampułki odżywiające. 

Co ważne, każdy sklep branżowy i hurtownia fryzjerska posiadają szeroki asortyment akcesoriów umożliwiających profesjonalne dbanie o włosy i wykonywanie kompleksowych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Wyglądaj lepiej, czuj się lepiej

Profesjonalne kosmetyki różnią się od drogeryjnych przede wszystkim składem, zastosowaniem oraz składnikami aktywnymi. Salony i pracownie fryzur korzystają z najwyższej jakości produktów fryzjerskich, aby osiągnąć atrakcyjny efekt. Preparaty te nie są dostępne regularnie w drogeriach i perfumeriach. 

Do niedawna popularną praktyką było kupowanie przez klientki profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów bezpośrednio w salonie. Jednak dużo taniej można nabyć te same produkty w hurtowniach fryzjerskich online. Odwiedzając witrynę https://magafi.pl/ warto zwrócić uwagę na promocje i sezonowe obniżki.