piątek, lipiec 12, 2024
wtorek, 18 sierpień 2020 16:48

Dlaczego naturalne szampony są tak popularne?

kosmetyki naturalne kosmetyki naturalne

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i czym się zajmujemy, codziennie jesteśmy narażeni na niekorzystny wpływ szkodliwych substancji na nasz organizm. Nie możemy decydować o ilości kurzu, który wdychamy albo o jakości powietrza.

Możemy natomiast ograniczyć ilość parabenów, szkodliwych konserwantów i silikonów, SLS, PEG i substancji petrochemicznych przedostających się w głąb naszej skóry za pośrednictwem kosmetyków. Aby to zrobić, musimy zastąpić tradycyjne, chemicznie kremy, szampony, balsamy, czy emolienty na kosmetyki naturalne.

Człowiek i natura - duet idealny

Używanie kosmetyków pochodzenia naturalnego to harmonijne współdziałanie człowieka i świata roślin oraz naturalnie występujących minerałów. Nasza skóra jest stworzona do tego, aby chłonąć to, co naturalnie występuje w przyrodzie. Przykładem może być szampon naturalny na bazie czystego ekstraktu roślinnego. Syntetyczne gliceryny i parafiny dodawane do kosmetyków, w celu zwiększenia ich objętość powoduje, że cenne substancje aktywne nie są wchłaniane przez naszą skórę. Jedynie zawartość naturalnych substancji gwarantuje, że wszystkie cenne składniki trafia w jej najgłębsze warstwy. Potwierdzeniem tego są produkty Klorane do pielęgnacji włosów. Zostały stworzone z użyciem jedynie organicznych wyciągów roślinnych.  Doskonale radzą sobie ze skórą głowy i włosami bez względu na typ problemów skórnych. Zawarte w nich substancje aktywne leczą i koją nawet najbardziej podrażnioną skórę i przesuszone włosy. Przekonamy się o ich rewelacyjnym wpływie stosując je regularnie. 

Bogactwo witamin i prosty skład 

Wielką zaletą naturalnych produktów jest ich prosty skład, dzięki któremu sami możemy ocenić, czy dany specyfik nam odpowiada. Przekonamy się wówczas, jak dużą przyjemność daje ciału świadome stosowanie jedynie starannie wybranych komponentów odpowiadających aktualnym potrzebom naszej skóry, czy włosów. Zarazem w tych kilku składnikach ukryta jest prawdziwa bomba cennych witamin i minerałów. Używanie jedynie takich kosmetyków to nie tylko sposób na polepszenie kondycji skóry. To również dobry pomysł jak zadbać o swoje zdrowie i dobrą formę całego organizmu.