piątek, kwiecień 12, 2024
sobota, 29 lipiec 2023 12:30

Depilacja laserowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa Depilacja laserowa mat.prasowe

Pacjenci poddający się zabiegowi depilacji laserowej przez długi czas cieszą się gładką skórą. Ta metoda usuwania nadmiernego owłosienia jest wyjątkowo efektywna – dzięki niej raz na zawsze można pożegnać się z maszynką do golenia. Sprawdź, co należy wiedzieć o depilacji laserowej.

 

Kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla pełnoletnich pacjentów, u których nie wykryto żadnych przeciwwskazań. Przesłanką do przełożenia wizyty na inny termin może być infekcja połączona z podwyższoną temperaturą ciała, przyjmowanie ziół fotouczulających oraz stosowanie maści z retinoidami. Panie w ciąży oraz matki karmiące piersią nie mogą skorzystać z zabiegu, ponieważ w tym wyjątkowym czasie organizm wytwarza hormony zaburzające porost włosów, co wpływa na niską skuteczność zabiegu. Osoby, które nie są pewne, czy mogą skorzystać z depilacji laserowej, powinny zgłosić się na konsultacje przeprowadzane w klinice kosmetologii estetycznej. W trakcie spotkania specjalista rozwieje wszelkie wątpliwości pacjenta.

Co zrobić, aby depilacja laserowa przyniosła jak najlepsze efekty?

Depilacja laserowa najlepiej działa w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach – najłatwiej jest trwale usunąć czarny zarost. Właściciele bardzo jasnych włosków nie mają powodów do zmartwień – postęp technologiczny sprawił, że kosmetolog może dobrać odpowiedni laser i ustawić go w taki sposób, by skutecznie usuwał włosy w kolorze blond. Jeden zabieg zazwyczaj nie wystarczy – aby pozbyć się nadmiernego owłosienia, konieczne będzie przeprowadzenie całej serii, na którą składa się około 8 sesji. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić od 1 do 3 miesięcy – w tym czasie pozostałe włoski urosną na tyle, że będzie można je skutecznie usunąć wiązką lasera.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Na dzień przed zabiegiem depilacji laserowej, który możesz zarezerwować na stronie https://paparazzi.clinic/depilacja-laserowa/, należy dokładnie ogolić skórę i zrezygnować ze stosowania dezodorantu oraz balsamu. Taki zabieg w profesjonalnej klinice kosmetologii estetycznej jest przeprowadzany w sposób higieniczny i praktycznie bezbolesny. Każda procedura rozpoczyna się od dezynfekcji skóry. Na obszarze pola zabiegowego konieczne będzie zabezpieczenie znamion skórnych, na przykład przy pomocy białej kredki. Kosmetolog dostosuje parametry zabiegowe do karnacji i struktury włosa, a następnie nałoży na ciało żel sprzęgający. Depilację laserową przeprowadza się w ruchu lub technice stemplowej – wszystko zależy od rodzaju urządzenia. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać ciepło lub delikatne uszczypnięcia, jednak niektórzy klienci uważają, że taka metoda depilacji jest wręcz relaksująca.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Osoby po serii zabiegów depilacji laserowej już nigdy nie będą martwić się nadmiernym owłosieniem. Brak włosków gwarantuje swobodę – szczególnie latem, gdy najczęściej odsłaniamy ciało. Największe korzyści wynikające z depilacji laserowej to:

  • trwałość i skuteczność,
  • brak podrażnień i permanentny efekt gładkiej skóry,
  • poczucie wygody i higieny,
  • oszczędność czasu.

Dzięki depilacji laserowej można raz na zawsze pożegnać się z tradycyjną golarką. Gładkie nogi i ręce będą nam towarzyszyć cały czas – w domu, na wakacjach i nad jeziorem, a to wszystko bez spędzania długich godzin w łazience. Każdy, kto decyduje się na zabieg depilacji laserowej, szybko docenia liczne korzyści, jakie gwarantuje ta usługa.