sobota, luty 24, 2024
czwartek, 14 kwiecień 2022 10:55

Czym się kierować wybierając kolczyki?

kolczyki koła kolczyki koła https://selfiestore.pl/pl

Kolczyki to jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuteryjnych. Pozwalają na uzupełnienie stylizacji, a także podkreślenie urody osoby je noszącej. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele różnego rodzaju kolczyków, dzięki czemu praktycznie każdy bez większego problemu znajdzie propozycję idealną dla siebie.

Zobacz, na jakie modele kolczyków warto zwrócić uwagę i co jeszcze jest ważne przy wyborze tego typu biżuterii.

Z jakich materiałów wykonywane są najczęściej kolczyki?

Kolczyki wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Od metali, poprzez drewno czy tworzywa sztuczne, aż po papier. Jednak cały czas największą popularnością cieszą się te, które wykonywane są z metali, szczególnie szlachetnych. Mogą one być także dodatkowo ozdobione różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi lub w wersji tańszej ich imitacjami. Srebrne kolczyki czy też te wykonane ze złota, które mają mieć subtelny wygląd często ozdabiane są kamieniami białymi, przeźroczystymi, żółtymi lub błękitnymi, a także perłami. Bardziej wyraziste propozycje zdobione są kamieniami w kolorze głębokiego niebieskiego, zieleni, a także czerwieni.

Kolczyki kółka – jakie modele są obecnie najpopularniejsze?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu biżuterii są kolczyki koła. Na przestrzeni lat zmienia się jedynie ich wygląd. W latach 90 ubiegłego wieku modne były duże i bardzo cienkie kółeczka, które wykonane były najczęściej ze srebra. Dzisiaj o wiele chętniej wybierane są przede wszystkim mniejsze i nieco grubsze koła. Są one niejednokrotnie także zdobione np. kamieniami szlachetnymi. Można też znaleźć modele, których ozdobą są kule wykonane z metalu, z jakiego zrobiony jest cały kolczyk. Dla osób ceniące bardziej minimalistyczne rozwiązania, ciekawą propozycją może okazać się wybór kolczyków całkowicie gładkich, ale za to bardziej masywnych. Kolczyki tego typu mogą być także ozdobione różnego rodzaju grawerem, który będzie również podkreślał ich urodę.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze kolczyków?

Wybierając kolczyki, zwróć uwagę na rodzaj ich zapięcia. Powinny łatwo się nakładać i zdejmować bez „siłowania się” z zapięciem, gdyż może to być powodem uszkodzenia uszu lub samej dziurki. Jednocześnie powinno ono być skonstruowane tak, by kolczyk sam się nie otwierał i nie wypadał z ucha. Istotna jest też waga kolczyka. Jeżeli decydujesz się na te cięższe i bardziej masywne nos je raczej okazjonalnie, gdyż mogą one powodować przy dłuższym noszeniu rozciąganie płatka ucha. Na co dzień wybieraj mniejsze i lżejsze modele.