niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 28 czerwiec 2022 12:21

Czy loki da się zrobić prostownicą?

loki robione prostownicą loki robione prostownicą pixabay

Piękne, gładkie i lśniące fale z włosów to bez wątpienia fryzura dodająca klasy oraz szyku, która jednocześnie dobrze sprawdzi się w przypadku codziennych stylizacji.

Zazwyczaj loki wykonujemy przy użyciu ciepła emitowanego przez urządzenie zwane lokówką. To prawdopodobnie najczęstszy sposób pozwalający na uzyskanie fal. Czy można jednak zakręcić włosy za pomocą prostownicy? W jaki sposób wykonać takie loki i na których włosach prostownica sprawdzi się najlepiej? 

 

Loki przy użyciu prostownicy - czy da się je wykonać?

Kręcenie włosów za pomocą prostownicy w ostatnim czasie zyskało sporo na popularności. Nie tylko z powodu ogólnej dostępności tego przedmiotu, ale przede wszystkim ze względu na niski stopień trudności całego zadania. Kręcenie włosów na lokówce zazwyczaj wymaga od nas nieco więcej czasu oraz umiejętności. Zaletą prostownicy jest możliwość tworzenia nieco łagodniejszego skrętu, wskutek czego w dość szybki sposób uzyskujemy piękne i wygładzone fale. Aby zakręcić włosy na prostownicy wystarczy chwycić pasmo włosów - grubości ok. 2 cm - w miejscu, w którym chcemy, aby zaczynały się loki. Następnie należy wykonać obrót prostownicą o 360 stopni i przeciągnąć pasmo powoli aż do samej końcówki. Prostownicę warto obracać w stronę przeciwną do nasady, co pozwoli na uzyskanie naturalnych i jednolitych fal.

Kręcenie włosów prostownicą - na jakich włosach sprawdzi się najlepiej?

Kręcenie włosów za pomocą prostownicy idealnie sprawdzi się w przypadku włosów cienkich. Zazwyczaj są one bardzo delikatne oraz podatne na poddawane im zabiegi. W efekcie zyskają one na objętości oraz nadadzą fryzurze swoistego charakteru. Posiadaczki włosów półdługich oraz krótkich również powinny wypróbować metodę kręcenia włosów na prostownicy. Nie oznacza to jednak, że panie, które są właścicielkami długich i gęstych włosów powinny zrezygnować z tego sposobu. W ich przypadku konieczne może być jednak dodatkowe utrwalenie fryzury, gdyż włosy grube oraz ciężkie mają tendencję do szybkiego odkształcania się, co w efekcie najczęściej prowadzi do uszkodzenia całej stylizacji.

Komu odradza się stosowanie prostownicy do kręcenia włosów?

Kręcenie włosów za pomocą prostownicy wiąże się z wysoką temperaturą, która nie ma co ukrywać, nie jest zdrowa dla naszych włosów. Co więcej, może prowadzić do przesuszenia, rozdwajania oraz łamania się końcówek. Dlatego też częste stosowanie urządzeń emitujących ciepło odradza się przede wszystkim posiadaczkom włosów bardzo delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia. Do takich można zaliczyć np. włosy rozjaśniane, które często w trakcie zabiegu ulegają znacznemu osłabieniu, a dodatkowe działanie wysokiej temperatury może niekorzystnie wpływać na ich kondycję. Warto także pamiętać, aby przed każdym kręceniem włosów za pomocą prostownicy bądź lokówki odpowiednio je przygotować. Można wykorzystać do tego preparaty termoochronne dostępne w drogeriach. Dzięki temu ograniczymy ryzyko uszkodzenia włosów. Produkty te pozwolą także na wygładzenie loków oraz przedłużą trwałość fryzury.

Poradnik jak zrobić loki prostownicą znajdziesz na  https://hair-shop.pl/pl/blog/jak-zrobic-loki-prostownica-poradnik.html