piątek, kwiecień 12, 2024
środa, 09 sierpień 2023 17:48

Czy elektroepilacja i pasta cukrowa są lepsze od wosku?

pasta cukrowa pasta cukrowa Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Sezon wakacyjny to najlepszy okres, aby zadbać o swoją urodę. To także czas, kiedy z chęcią odsłaniamy ciało – krótkie spodenki, spódnice, mini sukienki, topy na ramiączkach pozwalają skórze oddychać w upalne dni, ale też odkrywają nogi oraz pachy. Również stroje kąpielowe uwidaczniają te partie skóry, które nadal w naturalny sposób pokryte są włoskami. Okolice bikini, łydki, uda, wspominane już pachy, ale też przedramiona czy twarz to obszary, z których coraz częściej i chętniej, zwłaszcza panie, usuwają owłosienie. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów są elektroepilacja, depilacja woskiem oraz pastą cukrową. Który z nich jest najlepszy?

 

Elektroepilacja, pasta cukrowa i wosk – czym się różnią te 3 metody usuwania owłosienia?

Aby odpowiedzieć na postawione w pierwszym akapicie pytanie, należy po krótce opisać, czym są wymienione metody usuwania włosów. A zatem:

  • elektroepilacja to trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Jak dotąd jest to najskuteczniejsza metoda walki z włoskami. Polega ona na zniszczeniu korzenia włosa dzięki reakcji termicznej powstającej w wyniku przepływu prądu przez wprowadzoną do mieszka włosowego igłę. Elektroepilacja świetnie sprawdza się na małych obszarach – np. brwiach, nosie czy przy zmianach hormonalnych (hirsutyzmie).
  • depilacja pastą cukrową – jest to usuwanie owłosienia za pomocą specjalnych preparatów na bazie cukru oraz różnych dodatków. Pasta cukrowa jest niczym maseczka – nakładamy ją na skórę, czekamy, a po zastygnięciu zrywamy wraz z włosami. Dzięki różnym rodzajom – twardym lub miękkim można dobrać ją odpowiednio do depilowanego obszaru. Metoda jest odbierana jako mniej bolesna niż depilacja woskiem i dobrze sprawdza się na większych obszarach ciała.
  • depilacja woskiem – metoda usuwania owłosienia znana od lat. Polega na nakładaniu na skórę lekko płynnego wosku, który po zastygnięciu, podobnie jak pasta cukrowa jest zrywany wraz z włoskami. Wadą tego zabiegu jest konieczność powtarzania go co jakiś czas, ale też dyskomfort, jaki powoduje usuwanie wosku i możliwość wystąpienia podrażnień, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry.

Na jaką metodę depilacji postawić w walce o gładką skórę?

Z pewnością elektroepilacja to doskonały wybór dla osób pragnących raz na zawsze pozbyć się uciążliwych włosków, jednak warto pamiętać, że czasami trwały efekt pojawia się dopiero po kilku sesjach i zależy m.in. od grubości włosa czy fototypu skóry. Pasta cukrowa natomiast jest najlepszą alternatywą dla metody wykorzystującej wosk. Pielęgnuje i delikatnie złuszcza skórę, nadając jej zdrowy koloryt oraz miękkość. Zarówno zabiegi depilacji pastą cukrową, woskiem, jak i elektroepilacji wykonasz w Warszawie, ale też innych dużych miastach Polski. Zadbaj o idealna gładkość.