sobota, wrzesień 23, 2023
poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:57

Czy da się usunąć blizny po trądziku ropowiczym?

leczenie trądziku leczenie trądziku mat.prasowe

Chociaż trądzik nie jest chorobą nieuleczalną, wiele osób zmaga się z jego konsekwencjami długo po wyleczeniu stanów zapalnych na skórze.

Jedną z wyjątkowo trudnych odmian trądziku pospolitego jest trądzik ropowiczy. Wyróżnia się silnymi stanami zapalnymi, które najczęściej pojawiają się na twarzy w okolicach żuchwy, policzków i czoła. Zaskórników, niezależnie od ich wyglądu, nie powinno się wyciskać. Wówczas problemy ze skórą mogą okazać się jeszcze gorsze i męczyć nas pod postacią blizn. Czy ślady po trądziku ropowiczym można usunąć? Oczywiście, że tak. Najskuteczniejszą metodą są zabiegi medycyny estetycznej z sektora laseroterapii.

 

Blizny potrądzikowe - zabiegi medycyny estetycznej

Blizny po trądziku ropowiczym najlepiej usunąć zabiegiem laseroterapii. Tu pojawia się pytanie - jaką klinikę wybrać? Skuteczność zabiegu determinują dwa czynniki - jakość sprzętu laserowego oraz kwalifikacje kadry gabinetu. Przy wyborze zabiegu na blizny potrądzikowe warto kierować się wyposażeniem danego salonu medycznego. Najlepszym urządzeniuem do leczenia blizn jest platform laserowa Fotona Dynamis Sp Pro. Laser całkowicie redukuje wgłębienia w skórze, niezależnie od tego, czy blizny są wieloletnie i wygojone, czy wręcz przeciwnie, świeże.

W jaki sposób działa laser używany do zabiegu usuwania blizn po trądziku ropowiczym?

Platforma laserowa Fotona Dynamis Sp Pro emituje światło laserowe. Wiązka wnika w głąb skóry, powoduje uszkodzenie komórek kolagenu i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Nowo wytworzony kolagen skutecznie odbudowuje wierzchnią warstwę skóry, wygładza ją i wypełnia. Laser bez problemu radzi sobie z głębszymi bliznami po trądziku ropowiczym. Zabieg nie niesie za sobą ryzyka powikłań, jak w przypadku dermabrazji czy głębokiego peelingu. Wystarczą 3-4 wizyty, by doprowadzić twarz do wyglądu sprzed zachorowania na trądzik.

Gdzie zapisać się na zabieg leczenia blizn po trądziku w Warszawie?

Jedną z warszawskich klinik, która korzysta z platformy laserowej Fotona, jest Wellclinic. To salon zlokalizowany w centrum Warszawy, tuż przy Rondzie Daszyńskiego. Wieloletnie doświadczenie kadry pozwala na odpowiedni nadzór zabiegu, dobranie korzystnych parametrów lasera do kondycji skóry oraz zapewnienie najwyższej jakości wizyty. Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z bliznami po trądziku i boisz się, że na leczenie jest za późno - nic bardziej mylnego! Wellclinic oferuje krótką i skuteczną terapię bez bolesnego okresu rekonwalescencji.