sobota, luty 24, 2024
środa, 24 marzec 2021 12:25

Co warto wiedzieć na temat pierścionków zaręczynowych?

Pierścionki z szafirem Pierścionki z szafirem

Pierścionki to jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuteryjnych. Często są przekazywane z pokolenia na pokolenie i wiążą się z nimi ciekawe historie rodzinne.

 Dziś wiele osób nie wyobraża sobie też zaręczyn bez pięknego i dobranego do gustu wybranki pierścionka. Co warto wiedzieć na temat historii wręczania pierścionków zaręczynowych? Jakie obecnie modele pierścionków zaręczynowych są najchętniej wybierane?

Pierścionek zaręczynowy – od czego zaczęła się ta tradycja?

Pierścionki z szafirem to dla Ciebie synonim pierścionka zaręczynowego? Musisz zatem wiedzieć, że nie zawsze tak było. Początki tego zwyczaju sięgają czasów starożytnych. Przypuszczalnie pierwsze tego typu ozdoby wykorzystywane właśnie w celach „matrymonialnych” pojawiły się w starożytnym Egipcie. Dla mieszkańców tego kraju okrąg był odzwierciedleniem wieczności. Pierścionki formowane były z drucika i były bardzo skromne. Archeolodzy wskazują, że zwyczaj dawania pierścionka wybrance był także popularny w starożytnym Rzymie.

 pierścionek z szafirem Gold Money

pierścionek z szafirem Gold Money

W średniowieczu, tak jak i dzisiaj modne były pierścionki zaręczynowe z szafirem. Jednak miało to zupełnie inne podłoże. Dawniej uważano bowiem, że szafir może wskazać osobę o nieszczerych zamiarach. Dzięki temu można było określić, czy uczucie dwojga ludzi jest prawdziwe. Pierścionek z szafirem miał wskazywać także, czy kobieta jest wierna mężczyźnie.

W kolejnych wiekach w pierścionkach zaręczynowych zaczęły pojawiać się także inne kamienie osadzane w różny sposób. Popularne stało się także łączenie różnego rodzaju metali i kamieni.

Jakie pierścionki zaręczynowe są obecnie najchętniej wybierane?

Już od dłuższego czasu jednym z najchętniej wybieranych modeli są proste i skromne pierścionki z żółtego złota, w których osadzony jest pojedynczy kamień. Może to być wspomniany wyżej szafir. Jednak chętnie wybierane są także rubiny, szmaragdy, tanzanity czy brylanty. Ciekawym rozwiązaniem okazują się także pierścionki z białego złota. Po takie rozwiązanie sięgają osoby, które lubią subtelną, jasną barwę srebra, ale jednocześnie szukają czegoś bardziej wytrzymalszego.

Wiele ciekawych modeli swoim klientom oferuje jubiler GOLD MONEY. Na stronie znajdziesz piękne pierścionki o klasycznych kształtach, a także propozycje dla miłośników nowoczesnego minimalizmu. Zobacz między innymi pierścionki o asymetrycznym kształcie z pojedynczym kamieniem o okrągłym lub prostokątnym kształcie. Mogą one też być dodatkowo zdobione mniejszymi kamieniami na metalowej obrączce.

 

 

Pierścionek trzy szafiry from GOLD MONEY on Vimeo.