sobota, czerwiec 15, 2024
poniedziałek, 27 luty 2023 20:26

Biżuteria – klasyczna, inwestycyjna, nowoczesne trendy

biżuteria ze stali szlachetnej biżuteria ze stali szlachetnej mat.prasowe

Biżuteria znajduje się w niemal każdym domu. Często stanowi rodzinne pamiątki, czasami wręcz przechowywana jest w sejfie. To częsty bardzo sentymentalne rzeczy, które przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie i dbamy o nie jak o największe skarby.

Najczęściej w domowych szkatułkach z biżuterią znajdziemy takie rzeczy jak pierścionki, naszyjniki i kolczyki. Często mają one niesamowitą historię, ale też wartość.

Biżuteria znajduje się w niemal każdym domu. Często stanowi rodzinne pamiątki, czasami wręcz przechowywana jest w sejfie. To częsty bardzo sentymentalne rzeczy, które przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie i dbamy o nie jak o największe skarby. Najczęściej w domowych szkatułkach z biżuterią znajdziemy takie rzeczy jak pierścionki, naszyjniki i kolczyki. Często mają one niesamowitą historię, ale też wartość.

Wycena domowej biżuterii - czy warto?

            Zdecydowanie w przypadku domowych kolekcji warto wycenić biżuterię u specjalistów. Dzięki temu często dowiedzieć możemy się o tym, że domowe skarby są warte prawdziwe krocie. Często oczywiście takie wyceny mogą okazać się rozczarowujące dla nas, ale w wielu wypadkach jest zupełnie inaczej. Podczas wyceny dokonywana jest nierzadko bardzo dokładna, spektroskopowa ocena jakości wykonanej biżuterii. Zaskakujące jest to, jak wiele starszych pierścionków czy też naszyjników wykonane jest z najwyższej próby kruszców.

Biżuteria ze stali szlachetnej - zalety

            Obecnie na rynku pojawiają się co pewien czas nowości w branży jubilerskiej. To chociażby biżuteria ze stali szlachetnej. Jest ona wykonana z bardzo trwałych stopów, wytrzymałością dorównuje najlepszym odmianom biżuterii złotej i srebrnej, ale również estetycznie prezentuje się znakomicie i w niczym nie ustępuje. Atutem biżuterii tego rodzaju jest fakt, że znacznie rzadziej wywołuje ona reakcje uczuleniowe.

Biżuteria inwestycyjna - co kupują inwestorzy?

Oczywiście inwestorzy od bardzo dawna interesują się biżuterią inwestycyjną. Bardzo często to dokładnie taki sam rodzaj biżuterii jak ten, który nazwać możemy użytkowym. Są takie materiały oraz kamienie szlachetne, które dzięki swojej ponadczasowości gwarantują nam w miarę stabilny zysk nawet na przestrzeni kilku pokoleń. To chociażby złoto, wysokiej jakości srebro, a także kamienie szlachetne, chociażby diamenty i brylanty. Jakościowo wykonana biżuteria nawet w przypadku kupienia pod inwestycje może również służyć nam na co dzień.