wtorek, maj 28, 2024
środa, 23 listopad 2022 18:52

Biorezonans magnetyczny - co to jest, jak działa, gdzie wykonać?

biorezonans Warszawa biorezonans Warszawa Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Biorezonans magnetyczny to metoda, która coraz częściej wykorzystywana jest do diagnostyki. Należy do dziedziny medycyny alternatywnej i działa z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych.

terapia biorezonansem ma obecnie wielu zwolenników. Dowiedzmy się, na czym polega biorezonans i sprawdźmy, kiedy warto go zastosować. 

Biorezonans — co to jest i jak działa? 

Biorezonans magnetyczny  to metoda wykorzystywana w celach diagnostycznych i leczniczych. Jej działanie opiera się przede wszystkim na zasadzie pomiaru pola elektromagnetycznego z fal elektromagnetycznych o niskim napięciu. Teorią twórców tej metody jest bowiem to, że każdy wszystkie patogeny zawarte w organizmie, takie jak pasożyty, czy grzyby, emitują drgania. Biorezonans pozwala natomiast je wykryć. Przeprowadza się go przy pomocy specjalnego urządzenia, które na podstawie tej teorii szczytuje z mózgu wszystkie informacje na temat stanu organizmu i narządów. 

To jednak nie wszystko. Biorezonans umożliwia także zniszczenie patogenów obecnych w organizmie. W celu ich usunięcia, urządzenie wprowadza je w drgania, dzięki czemu możliwa jest ich całkowita eliminacja. Przy tym wszystkim warto zaznaczyć, że diagnostyka oraz terapia przy użyciu urządzenia do biorezonansu jest całkowicie nieinwazyjna. Pacjent zostaje jedynie podłączony do niego za pomocą specjalnych słuchawek. Całość jest więc bezbolesna. 

Zastosowanie i skuteczność biorezonansu 

Badanie biorezonansem umożliwia wykrycie wielu chorób oraz nieprawidłowości w organizmie. Przede wszystkim, takie urządzenie wykorzystuje się do diagnostyki alergii. Jeśli chodzi zaś o leczenie chorób, biorezonans wykazuje się szczególną skuteczność terapii w przypadku chorób autoimmunologicznych, zwyrodnieniowych, czy też przy infekcjach. Jego zastosowanie przynosi też świetne efekty przy zaburzeniach hormonalnych oraz dolegliwościach bólowych. 

Biorezonans wykorzystuje się również do leczenia problemów zdrowotnych związanych z uzależnieniami, a w szczególności przy nałogu nikotynowym. Wiele osób wykonuje też odczulanie biorezonansem z bardzo pozytywnym skutkiem. 

Biorezonans Warszawa — gdzie wykonać? 

Biorezonans należy do metod diagnostyki niekonwencjonalnej, dlatego też znalezienie placówki, w której się ją stosuje, nie jest wcale takie proste. Na szczęście w większych miastach nie jest to aż tak duży kłopot. Jeśli chodzi bowiem o biorezonans Warszawa zapewnia kilka możliwości. Gdzie więc warto go wykonać? Przede wszystkim w miejscu sprawdzonym, które cieszy się pozytywnymi opiniami swoich pacjentów.