sobota, luty 24, 2024
piątek, 26 czerwiec 2020 10:38

Bikini, czyli strój na plażę, który stał się kultowy

Bikini Bikini

Dziś nie wyobrażamy sobie wakacji na plaży, czy wyjścia na basen w czymkolwiek innym niż bikini. Warto jednakże pamiętać, iż ten strój kąpielowy pojawił się dopiero w latach 50 XX wieku, a jego nazwa wzięła się od atolu Bikini, na którym przeprowadzano amerykańskie testy broni atomowej. Strój ten nazwano zapewne w taki sposób, ponieważ w świecie mody Bikini także było istną „bombą”.

 

Jakie są dziś najpopularniejsze rodzaje bikini?

Bikini przez 70 lat przeszło długą drogę, która pełna była zakrętów w przeróżne strony. Dzięki temu mamy dziś kilka rodzajów strojów kąpielowych, jednakże kultowy dwuczęściowy klasyk stale jest najbardziej popularny. Warto jednak nadmienić, że dzięki dzisiejszej różnorodności strojów kąpielowych pochodzących od bikini, każda kobieta może znaleźć dokładnie taki strój, który będzie najlepiej do niej pasował. Wśród dzisiejszych strojów kąpielowych wyróżniamy takie stroje jak:

  • klasyczne trójkątne bikini,
  • halter bikini,
  • braletka bikini,
  • bandeau bikini,
  • balkonetka bikini,
  • tankini,
  • halterniki,
  • bandeau takini.

Powyższy podział uwzględnia tylko górę, czyli stanik. Dolna część bikini może być dowolna i często mieszane są różne style – zaczynając na klasycznych figach, a kończąc na stringach. Bikini jest dziś niezbędnym elementem każdej plażowiczki, dlatego warto jest poświęcić wyborowi stroju kąpielowego trochę więcej uwagi, zważywszy na to, że w internecie jest wiele sklepów, które oferują świetne ceny, jak np. sklep https://misswear.pl.

Dostosuj strój kąpielowy do swojego stylu

Możliwości, jakie dziś mamy przy wyborze stroju kąpielowego są tak duże, że z powodzeniem możemy go dopasować tak, by idealnie wpasowywał się w nasz codzienny styl. Bardzo modne obecnie także jednoczęściowe stroje, które przybierają bardzo wymyślne i ekstrawaganckie formy. Dzięki temu wyjście na plażę, czy basen jest kolejnym momentem na zademonstrowanie swojego wyjątkowego stylu. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze bikini najważniejsze jest, by był to strój z odpowiednio wysoką jakością materiału, z jakiego jest zrobiony.