sobota, czerwiec 15, 2024
piątek, 20 maj 2022 19:50

Białe a może żółte złoto - jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

pierścionki zaręczynowe białe złoto pierścionki zaręczynowe białe złoto unplash

Jeśli stoisz przed wyborem pierścionka zaręczynowego, zapewne zastanawia Cię wiele kwestii. Wśród zagadnień, które najczęściej sprawiają trudność jest to, jaki rodzaj złota wybrać. Opowiadamy o podstawowych różnicach pomiędzy białym a żółtym złotem!

Rodzaje materiałów na pierścionki zaręczynowe

Choć pierścionki zaręczynowe są wykonywane z naprawdę wielu rodzajów materiałów (m.in. stali chirurgicznej czy srebra), najczęściej wybieranym kruszcem jest złoto w białym lub żółtym wariancie. Jeśli również należysz do osób, które preferują ten klasyczny, elegancki wybór - poniżej opiszemy dla Ciebie podstawowe różnice pomiędzy białym i żółtym złotem i podpowiemy, który z rodzajów tego szlachetnego metalu będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku.

Białe złoto a żółte złoto: różnice

Na wstępie należy wspomnieć, że mówiąc "złoto" mamy na myśli ten kruszec jedynie umownie. Dlaczego? Ze względu na to, że samo złoto w najczystszym wydaniu jest zbyt miękkie, by mogło stać się pierścionkiem noszonym przez przyszłą pannę młodą. Dlatego też złoto najczęściej łączy się z innymi metalami, by uczynić je nieco twardszym; to właśnie dodatek drugiego materiału sprawia, że złoto zmienia swój kolor.

Białe złoto powstaje w wyniku połączenia wspomnianego metalu z cynkiem, niklem, srebrem bądź palladem. Dodatkowo, aby nadać biżuterii z białego złota jeszcze jaśniejszego koloru, najczęściej pokrywa się je dodatkową warstwą rodu. W zależności od wykorzystanego komplementarnego materiału, cena białego złota może wahać się; najdroższe są mieszanki złota i palladu. Równocześnie, wyróżniają się one także największą wytrzymałością. Białe złoto jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie nutkę ekstrawagancji i chcą wyróżniać się z tłumu. Jeśli Twoja przyszła narzeczona bardzo lubi biżuterię, która przykuwa uwagę - sprawdź pierścionki zaręczynowe białe złoto. To z pewnością będzie trafiony wybór!

Żółte złoto najczęściej łączone jest ze srebrem bądź cynkiem lub - ewentualnie - miedzią. Ten rodzaj złota cieszy się dużą popularnością i jest doskonałym wyborem dla wielbicielek tradycyjnego wyglądu biżuterii. Dzięki bogatej ofercie pierścionków zaręczynowych z żółtego złota z pewnością znajdziesz coś, co spodoba się Twojej przyszłej narzeczonej!

Pierścionek zaręczynowy z białego czy żółtego złota?

Wybór odpowiedniego pierścionka może być trudny. Powyżej opisaliśmy już, na jakiej zasadzie najczęściej wybiera się kolor złota w przypadku pierścionka zaręczynowego. Wiemy jednak, że w niektórych przypadkach bardzo trudno jest dokonać wyboru ukierunkowanego na konkretny kolor złota. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem mogą okazać się pierścionki, które łączą w sobie obydwa warianty kolorystyczne: zarówno białe, jak i żółte złoto w jednym pierścionku!

Mamy nadzieję, że wybór pierścionka zaręczynowego stał się choć odrobinę prostszy. Pamiętaj także o tym, że oprócz rodzaju pierścionka ogromne znaczenie ma również dobry dobór rozmiaru: w wielu przypadkach pierścionki zaręczynowe trudno jest zmniejszyć!