sobota, kwiecień 20, 2024
środa, 01 czerwiec 2022 21:21

Prezent na sportowo - czym zaskoczyć sportowca?

skok ze spadochronem skok ze spadochronem Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jeżeli mamy w swoich szeregach bliską osobę, której chcemy ofiarować prezent na sportowo, to warto rozważyć przede wszystkim to, czy dany prezent będzie trafiony. Wybór jest naprawdę bardzo duży, jednak najgorsze co można zrobić, to przestrzelić z jego wyborem.

Mamy kilka pomysłów, dzięki którym to stanie się łatwiejsze.

Prezent dla sportowca? Nie ma to jak dobry smartwatch!

Pierwszą naszą propozycją jest prezent, który będzie odpowiedni zarówno dla profesjonalnego sportowca, ale i również dla amatora. Dobre smartwatche sprawiają, że osoba trenująca będzie mogła monitorować swoją aktywność i tym samym wyciągać wnioski. Zdecydowanie łatwiej jest wtedy o to, by mieć realny wpływ na jakość treningu. Dodatkowo smartwatche są wyposażone w plany treningowe, dzięki czemu można dostosować je do określonego treningu. Może być to bieganie, pływanie czy też jazda na rowerze. Prezent dla sportowca w postaci smartwatcha na pewno będzie trafiony, aczkolwiek tutaj trzeba mieć świadomość, że dobry produkt kosztuje niemało.

Szukając alternatywy dla smartwatcha, warto skierować swoje kroki ku opasce typu smartband, która jest bardzo lekka, może być odpowiednikiem zegarka i jest "uboższym bratem" droższego zegarka. Nie dość, że wyróżnia go niska cena, bo wartościową opaskę można zakupić za około 100 zł, to ma ona naprawdę wiele funkcji. Poza planami treningowymi liczy kroki, podaje godzinę, można zmierzyć tętno, PAI, ale również zobaczyć powiadomienia w postaci przychodzących połączeń oraz wiadomości. Gwarantujemy, że taki prezent sprawi sportowcowi wielką frajdę, bo realnie będzie wpływać na jakość przeprowadzanego treningu.

Jaki prezent dla sportowca? A może warto urozmaicić trening muzyką?

Osoby trenujące wiedzą, że nastawienie do ćwiczeń to połowa sukcesu. Warto sobie poprawiać dobry nastrój muzyką. Trudno jednak o to, żeby słuchać głośno muzyki z telefonu, gdy biegamy czy nawet jesteśmy na siłowni. Z reguły każdy z nas ma swoje gusta muzyczne i preferuje określony rodzaj muzyki. Aby dobrze wprawić się w ćwiczenia, warto zdecydować się na zakup słuchawek. To, jaki prezent ma być dla sportowca, jest przede wszystkim uzależnione od jego aktywność. Jesteśmy przekonani, że słuchawki będą idealne i się spodobają. Gdybyśmy mieli rekomendować określony ich rodzaj, powiedzielibyśmy, że najlepiej zdecydować się na bezprzewodowe, które nie będą powodować żadnych ograniczeń podczas treningu i można się połączyć z telefonem w szybki i łatwy sposób.

Muzyka podczas cięższego treningu sprawia, że jesteśmy bardziej podbudowani, ale też ułatwia nam wykonywanie ćwiczeń w odpowiednim tempie. Rytmika, która wynika z uderzeń dźwięków przekłada się bezpośrednio na jakość treningu. Oczywiście, nie jest ona koniecznością, natomiast chcąc zrobić przyjemność sportowcowi w postaci prezentu, warto mu podarować słuchawki. Sprawią one, że jednocześnie trenujący będzie odcięty od świata zewnętrznego i nie będzie słyszeć niepotrzebnego zgiełku z zewnątrz, by móc w pełni się skupić na treningu.

Prezenty dla sportowca mogą być kreatywne? Latarka do biegania będzie idealna!

Zapewne każdy z nas ma wśród swoich znajomych biegaczy. Jest to jedna z ulubionych form aktywności naszych rodaków, ale nie ma co się temu dziwić. Jest to sport, który nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a w zamian daje nam bardzo wiele. Bieganie sprawia, że można spalić wiele kalorii oraz odpocząć psychicznie po ciężkim dniu pracy. Prezenty dla sportowca, a szczególnie biegacza nie muszą być proste i banalne - warto skłonić się nad kreatywnymi propozycjami. 

Jesteśmy przekonani, że latarka do biegania w postaci czołówki to idealny prezent. Biegacze nie ograniczają swojej aktywności do miesięcy, w których jest ciepło. Musimy pamiętać, że późną jesienią i zimą wieczór nastaje bardzo szybko, więc bieganie po parkach czy innych przestrzeniach staje się bardziej uciążliwe. Latarka zakładana na głowę sprawi, że osoba ćwicząca będzie mieć więcej komfortu oraz poczuje się bezpieczniej.

Inną kreatywną grupą prezentów są wszelkiego rodzaju przeżycia I aktywności, mamy tu na myśli na przykład lot balonem, skok ze spadochronem czy przelot paralotnią.