Polecane artykuły

 • 1

piątek, 28 kwiecień 2017 14:13

Własna, nowoczesna strona internetowa

Czy małej firmie jest potrzebna własna strona internetowa? Dzisiaj, kiedy social media są tak bardzo rozwinięte, wydaje się to niepotrzebne. Czy tak jest naprawdę?

 

Każda firma powinna mieć swoje odbicie w internecie. Podobnie jak w realnym świecie również w internecie potrzebny jest adres i ustalone formy kontaktu z klientami. Dzisiaj większości informacji szuka się w internecie, dotyczy to również poszukiwania produktów i usług. Jak zaznaczyć swoją obecność w internecie i dać się znaleźć innym?

W internecie funkcjonuje bardzo dużo katalogów firm, do których można dodać swoje dane, łącznie z danymi kontaktowymi i ofertą. To dobre i tanie rozwiązanie, ale obarczone pewnym ryzykiem. Dane firmy mogą się zmienić, oferta również i wówczas trzeba zmieniać dane w wielu katalogach. Często jest to niemożliwe z kilku powodów: nie da się, trzeba zapłacić dodatkowo, brak kontaktu z administratorem zapomnieliśmy hasła, nie mamy czasu itd. Lepszym rozwiązaniem jest własna strona w popularnym portalu social media, jakim jest na przykład Facebook. To znakomite miejsce do przedstawiania własnej oferty, kontaktu z klientami, a nawet do reklamy. Jednak również Facebook zachęca do współpracy polecając najlepsze rozwiązanie jakim jest własna strona internetowa.

Własna strona internetowa jest tym miejscem, w którym wszystkie informacje o firmie są aktualne. Wystarczy podawać w katalogach adres internetowy firmy i nie trzeba zmieniać żadnych innych informacji. Na swojej stronie internetowej panujemy nad wszystkim, co tam zamieścimy. Możemy stworzyć mała stronę w formie wizytówki albo rozbudować ja o aktualności i poradnik, a nawet o własny sklep internetowy (jeśli jest potrzeba).

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa? Oczywiście winna być nowoczesna w formie, design warto zmieniać razem ze zmieniającymi się trendami. Warunek oczywisty to mobilność. W tym przypadku chodzi o to, żeby strona była wygodna do przeglądania na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim na smart fonach. Jeżeli tego nie zrobimy, to pozbawiamy się połowy odwiedzających, a może nawet więcej. Stronę internetową warto zintegrować z Facebookiem oraz usługami Google, w tym Google dla Firm. Poprawia to widoczność strony w internecie (zobacz ofertę - https://pageandshop.pl/web/page/oferta).

Wielu drobnych przedsiębiorców nadal nie ma strony internetowej. Większość z nich zdaje sobie sprawę z konieczności wykonania i utrzymywania własnej strony www, ale obawia się kosztów, które rzeczywiście mogą być niemałe. Żeby ograniczyć wydatki warto wykorzystać możliwości jakie daje samodzielne wykonanie strony na platformach takich, jak Pageandshop.pl. W ramach niewielkiej, miesięcznej opłaty abonamentowej otrzymujemy możliwość wykonania i utrzymania strony www oraz wsparcie biznesowe i szkolenia w formie audio i wideo.

Czytany 476 razy

Artykuły powiązane

 • Jak urozmaicić event firmowy? Jak urozmaicić event firmowy?

  Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej urozmaicić swój event firmowy? Twoje przedsiębiorstwo organizuje spotkanie tematyczne i chcesz znaleźć najlepszy sposób na to, aby móc w odpowiedniej formie wprowadzić przyjazną atmosferę w szeregi załogi?

 • Srebro Inwestycyjne - czy warto? Srebro Inwestycyjne - czy warto?

  Zastanawiasz się, czy warto obecnie inwestować w srebro inwestycyjne? Ponadto nie do końca wiesz, gdzie można zaopatrzyć się w tego rodzaju aktywa?

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.