Polecane artykuły

 • 1

piątek, 28 kwiecień 2017 16:13

Własna, nowoczesna strona internetowa

Czy małej firmie jest potrzebna własna strona internetowa? Dzisiaj, kiedy social media są tak bardzo rozwinięte, wydaje się to niepotrzebne. Czy tak jest naprawdę?

 

Każda firma powinna mieć swoje odbicie w internecie. Podobnie jak w realnym świecie również w internecie potrzebny jest adres i ustalone formy kontaktu z klientami. Dzisiaj większości informacji szuka się w internecie, dotyczy to również poszukiwania produktów i usług. Jak zaznaczyć swoją obecność w internecie i dać się znaleźć innym?

W internecie funkcjonuje bardzo dużo katalogów firm, do których można dodać swoje dane, łącznie z danymi kontaktowymi i ofertą. To dobre i tanie rozwiązanie, ale obarczone pewnym ryzykiem. Dane firmy mogą się zmienić, oferta również i wówczas trzeba zmieniać dane w wielu katalogach. Często jest to niemożliwe z kilku powodów: nie da się, trzeba zapłacić dodatkowo, brak kontaktu z administratorem zapomnieliśmy hasła, nie mamy czasu itd. Lepszym rozwiązaniem jest własna strona w popularnym portalu social media, jakim jest na przykład Facebook. To znakomite miejsce do przedstawiania własnej oferty, kontaktu z klientami, a nawet do reklamy. Jednak również Facebook zachęca do współpracy polecając najlepsze rozwiązanie jakim jest własna strona internetowa.

Własna strona internetowa jest tym miejscem, w którym wszystkie informacje o firmie są aktualne. Wystarczy podawać w katalogach adres internetowy firmy i nie trzeba zmieniać żadnych innych informacji. Na swojej stronie internetowej panujemy nad wszystkim, co tam zamieścimy. Możemy stworzyć mała stronę w formie wizytówki albo rozbudować ja o aktualności i poradnik, a nawet o własny sklep internetowy (jeśli jest potrzeba).

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa? Oczywiście winna być nowoczesna w formie, design warto zmieniać razem ze zmieniającymi się trendami. Warunek oczywisty to mobilność. W tym przypadku chodzi o to, żeby strona była wygodna do przeglądania na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim na smart fonach. Jeżeli tego nie zrobimy, to pozbawiamy się połowy odwiedzających, a może nawet więcej. Stronę internetową warto zintegrować z Facebookiem oraz usługami Google, w tym Google dla Firm. Poprawia to widoczność strony w internecie (zobacz ofertę - https://pageandshop.pl/web/page/oferta).

Wielu drobnych przedsiębiorców nadal nie ma strony internetowej. Większość z nich zdaje sobie sprawę z konieczności wykonania i utrzymywania własnej strony www, ale obawia się kosztów, które rzeczywiście mogą być niemałe. Żeby ograniczyć wydatki warto wykorzystać możliwości jakie daje samodzielne wykonanie strony na platformach takich, jak Pageandshop.pl. W ramach niewielkiej, miesięcznej opłaty abonamentowej otrzymujemy możliwość wykonania i utrzymania strony www oraz wsparcie biznesowe i szkolenia w formie audio i wideo.

Czytany 510 razy

Artykuły powiązane

 • Zegarki Casio G-Shock - co sprawia, że są tak wytrzymałe? Zegarki Casio G-Shock - co sprawia, że są tak wytrzymałe?

  Popularne na całym świecie zegarki Casio G-Shock są reklamowane jako niezniszczalne i nadzwyczaj wytrzymałe. Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem tego kultowego zegarka przekonaj się, co sprawia, że są one nie do zdarcia i nosi je na sobie tak dużo osób - nie tylko sportowców.

 • Damskie trampki - jaki model wybrać i z czym je nosić? Damskie trampki - jaki model wybrać i z czym je nosić?

  Trampki to rodzaj lekkiego i wygodnego sportowego obuwia, które jest na tyle uniwersalne, że pasuje do wielu stylizacji, nawet w nieco bardziej eleganckim stylu. Szeroki wybór różnorodnych modeli oferuje marka Converse. Wśród nich panie znajdą dla siebie, zarówno klasyczne płócienne tenisówki w klasycznych kolorach: białym i czarnym, jak i kolorowych, w festiwalowym stylu, na platformie, a nawet wykonane z weluru.

 • Przy biurku usiądź jak król Przy biurku usiądź jak król

  Przy biurku spędzamy sporo czasu, dlatego też warto zadbać o zapewnienie sobie sprzyjających do tego warunków.

 • Profesjonalny fotograf ślubny w Twoim mieście Profesjonalny fotograf ślubny w Twoim mieście

  Gdzie szukać i jak znaleźć najlepszego fotografa na wesele?

 • Najpopularniejsze portale randkowe Najpopularniejsze portale randkowe

  Dla wielu osób poszukujących prawdziwej miłości, portale randkowe zdają się być jedynym słusznym rozwiązaniem.