Polecane artykuły

 • 1
piątek, 28 kwiecień 2017 16:13

Własna, nowoczesna strona internetowa

Czy małej firmie jest potrzebna własna strona internetowa? Dzisiaj, kiedy social media są tak bardzo rozwinięte, wydaje się to niepotrzebne. Czy tak jest naprawdę?

 

Każda firma powinna mieć swoje odbicie w internecie. Podobnie jak w realnym świecie również w internecie potrzebny jest adres i ustalone formy kontaktu z klientami. Dzisiaj większości informacji szuka się w internecie, dotyczy to również poszukiwania produktów i usług. Jak zaznaczyć swoją obecność w internecie i dać się znaleźć innym?

W internecie funkcjonuje bardzo dużo katalogów firm, do których można dodać swoje dane, łącznie z danymi kontaktowymi i ofertą. To dobre i tanie rozwiązanie, ale obarczone pewnym ryzykiem. Dane firmy mogą się zmienić, oferta również i wówczas trzeba zmieniać dane w wielu katalogach. Często jest to niemożliwe z kilku powodów: nie da się, trzeba zapłacić dodatkowo, brak kontaktu z administratorem zapomnieliśmy hasła, nie mamy czasu itd. Lepszym rozwiązaniem jest własna strona w popularnym portalu social media, jakim jest na przykład Facebook. To znakomite miejsce do przedstawiania własnej oferty, kontaktu z klientami, a nawet do reklamy. Jednak również Facebook zachęca do współpracy polecając najlepsze rozwiązanie jakim jest własna strona internetowa.

Własna strona internetowa jest tym miejscem, w którym wszystkie informacje o firmie są aktualne. Wystarczy podawać w katalogach adres internetowy firmy i nie trzeba zmieniać żadnych innych informacji. Na swojej stronie internetowej panujemy nad wszystkim, co tam zamieścimy. Możemy stworzyć mała stronę w formie wizytówki albo rozbudować ja o aktualności i poradnik, a nawet o własny sklep internetowy (jeśli jest potrzeba).

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa? Oczywiście winna być nowoczesna w formie, design warto zmieniać razem ze zmieniającymi się trendami. Warunek oczywisty to mobilność. W tym przypadku chodzi o to, żeby strona była wygodna do przeglądania na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim na smart fonach. Jeżeli tego nie zrobimy, to pozbawiamy się połowy odwiedzających, a może nawet więcej. Stronę internetową warto zintegrować z Facebookiem oraz usługami Google, w tym Google dla Firm. Poprawia to widoczność strony w internecie (zobacz ofertę - https://pageandshop.pl/web/page/oferta).

Wielu drobnych przedsiębiorców nadal nie ma strony internetowej. Większość z nich zdaje sobie sprawę z konieczności wykonania i utrzymywania własnej strony www, ale obawia się kosztów, które rzeczywiście mogą być niemałe. Żeby ograniczyć wydatki warto wykorzystać możliwości jakie daje samodzielne wykonanie strony na platformach takich, jak Pageandshop.pl. W ramach niewielkiej, miesięcznej opłaty abonamentowej otrzymujemy możliwość wykonania i utrzymania strony www oraz wsparcie biznesowe i szkolenia w formie audio i wideo.

Czytany 529 razy

Artykuły powiązane

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.

 • Zimowe wyprzedaże - co warto kupić Zimowe wyprzedaże - co warto kupić

  Zimowa wyprzedaż to doskonała okazja do złowienia czegoś wyjątkowego w atrakcyjnej cenie. Warto jednak wiedzieć, na czym się skupić, aby przypadkiem nie wpaść w wir promocji i nie wydać ogromnych ilości pieniędzy. Doradzamy, jakie rzeczy należy mieć na oku w trakcie zimowych wyprzedaży.