wtorek, 20 luty 2018 18:33

Węgielki do shishy – jakie wybrać, na co patrzeć?

Palenie fajki wodnej, inaczej znanej jako shisha jest nie lada rozrywką dla różnych osób. Jednak, aby w pełni cieszyć się relaksem i odprężeniem z tym związanym – konieczne jest zadbać o każdy element procesu palenia fajki wodnej. Jednym z najważniejszych są odpowiednie węgielki do shishy i to wokół nich będzie skupiony niniejszy artykuł.

Wybór węgielków do shishy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak można się domyślić, z powodu sporego popytu – można na rynku spotkać różnego rodzaju węgielki do shishy. Wybór z jednej strony cieszy, ale z drugiej – nieco utrudnia decyzję, szczególnie jeśli jest się w tym temacie żółtodziobem. Warto zatem wiedzieć od czego zacząć poszukiwania odpowiednich dla siebie produktów, aby nie zostać z węgielkami do shishy nie spełniających osobistych oczekiwań i nie odpowiadających na szczególne preferencje użytkowników fajki wodnej.

Węgielki do shishy – postaw na jakość

Tak jak to zwykle z wszystkimi zakupami konsumenckimi bywa, jeśli chodzi o węgielki do shishy ma się to, za co się zapłacić. Najważniejsze jest więc sięgać po sprawdzone marki. Najlepiej znaleźć takowe poprzez pilne studiowanie zasobów sieci internetowej i research opinii na temat poszczególnych producentów węgielków, a później sklepów z jakich chcemy je kupić (szczególnie, jeśli chcemy zaoszczędzić i zamówić je za pośrednictwem sieci internetowej).

Na początek warto wiedzieć o tym, że węgielki do shishy można dostać w różnych rozmiarach i trzeba je dobierać w zależności od potrzeb, jak i wielkości samej fajki wodnej. Po drugie, warto dodać iż główny wybór pomiędzy tym, które z nich wybrać rozgrywa się między dwoma typami:

Czego szukać w węgielkach?

Nie ma znaczenia ostatecznie, które z nich się wybierze – najważniejsze jest to, by bez względu na wybór końcowy były to węgielki wysokiej jakości, które spełniają następujące wymagania:

  • nie sprawiają trudności podczas rozpalania

  • rozpalają się szybko i wygodnie

  • nie zmieniają smaku tytoniu podczas spalania

Zarówno pierwszy, jak i drugi typ węgielków do shishy cieszy się sporą popularnością – są tak samo dostępne, jak również pod względem ceny nie ma jakiejś zatrważającej różnicy. Ostatecznie wybór sprowadza się do osobistych preferencji użytkowników fajki wodnej. Aczkolwiek niektórzy fani shishy podkreślają, że ich zdaniem te naturalne mimo wszystko dłużej się palą i zdecydowanie wygrywają, jeśli chodzi o punkt trzeci powyższej listy – tzn. nie zmieniają smaku tytoniu, co ma przecież bardzo ważne znaczenia dla koneserów i nie tylko.

Zwykle też można je zakupić w zestawach, po kilka, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset sztuk – w zależności od potrzeb i osobistych preferencji. Z pewnością jednak warto na początek popróbować kilku różnych opcji, rozmiarów i rodzajów, aby samemu dojść do tego, które węgielki do shishy będą tymi spełniającymi indywidualne preferencje – osobistego doświadczenia nie przebije żadna, nawet najlepsza rekomendacja, zatem wydaje się to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Czytany 1019 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.