poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:17

Wędrować przez świat

Podróże kojarzą nam się z wolnością, odpoczynkiem i chwilowym oderwaniem od codzienności. Dla niektórych podróże to styl życia, a wędrówka przez świat to nie tylko spełnianie marzeń, ale coś, co jest wpisane w ich naturę. Niezależnie, czy ich chwilowym domem są hotele czy przyczepy kempingowe, podróżując czują się po prostu szczęśliwi.

Ucieczka od cywilizacji Coraz więcej osób ma dość nieustannego pędu. Praca wymusza na nas nie tylko coraz większe zaangażowanie, ale wręcz niemal całkowite przeniesienie uwagi ze spraw osobistych na sprawy zawodowe. Wiele osób przeżywa po pewnym czasie wypalenie zawodowe, a poczucie pustki jest na tyle silne, że nic dookoła już nie cieszy, a praca staje się miejscem męczarni. W takich sytuacjach niektórzy decydują się na ucieczkę od cywilizacji. Przyczepy kempingowe, hotel, a czasem plaża pod gołym niebem Niektórzy wyruszają w podróż swojego życia autostopem, inni kupują małe przyczepy kempingowe. Jeszcze inni zamawiają bilet lotniczy.

W ostatecznych rozrachunku nie jest jednak ważne to, czy ktoś wybrał przyczepy kempingowe, czy może spanie na dzikiej plaży pod gołym niebem. Nie jest ważne też to, czy wróci do domu za kilka dni, miesiąc, a może za kilka lat. Liczy się tylko chwila – chwila spędzona na podróży, poznawaniu innych kultur i miejsc, z daleka jednak od cywilizacji korporacji i nieustannego pędu. Oczywiście niektórzy zwrócą uwagę na fakt, że na takie podróżowanie trzeba mieć odpowiednie środki finansowe; coraz więcej osób udowadnia jednak, że zagranicą da się przeżyć za niewielkie kwoty, a pieniądze można zarobić na miejscu, wykonując drobne prace.

 

Czytany 467 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.