Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:17

Wędrować przez świat

Podróże kojarzą nam się z wolnością, odpoczynkiem i chwilowym oderwaniem od codzienności. Dla niektórych podróże to styl życia, a wędrówka przez świat to nie tylko spełnianie marzeń, ale coś, co jest wpisane w ich naturę. Niezależnie, czy ich chwilowym domem są hotele czy przyczepy kempingowe, podróżując czują się po prostu szczęśliwi.

Ucieczka od cywilizacji Coraz więcej osób ma dość nieustannego pędu. Praca wymusza na nas nie tylko coraz większe zaangażowanie, ale wręcz niemal całkowite przeniesienie uwagi ze spraw osobistych na sprawy zawodowe. Wiele osób przeżywa po pewnym czasie wypalenie zawodowe, a poczucie pustki jest na tyle silne, że nic dookoła już nie cieszy, a praca staje się miejscem męczarni. W takich sytuacjach niektórzy decydują się na ucieczkę od cywilizacji. Przyczepy kempingowe, hotel, a czasem plaża pod gołym niebem Niektórzy wyruszają w podróż swojego życia autostopem, inni kupują małe przyczepy kempingowe. Jeszcze inni zamawiają bilet lotniczy.

W ostatecznych rozrachunku nie jest jednak ważne to, czy ktoś wybrał przyczepy kempingowe, czy może spanie na dzikiej plaży pod gołym niebem. Nie jest ważne też to, czy wróci do domu za kilka dni, miesiąc, a może za kilka lat. Liczy się tylko chwila – chwila spędzona na podróży, poznawaniu innych kultur i miejsc, z daleka jednak od cywilizacji korporacji i nieustannego pędu. Oczywiście niektórzy zwrócą uwagę na fakt, że na takie podróżowanie trzeba mieć odpowiednie środki finansowe; coraz więcej osób udowadnia jednak, że zagranicą da się przeżyć za niewielkie kwoty, a pieniądze można zarobić na miejscu, wykonując drobne prace.

 

Czytany 402 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.