Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 08:17

Wędrować przez świat

Podróże kojarzą nam się z wolnością, odpoczynkiem i chwilowym oderwaniem od codzienności. Dla niektórych podróże to styl życia, a wędrówka przez świat to nie tylko spełnianie marzeń, ale coś, co jest wpisane w ich naturę. Niezależnie, czy ich chwilowym domem są hotele czy przyczepy kempingowe, podróżując czują się po prostu szczęśliwi.

Ucieczka od cywilizacji Coraz więcej osób ma dość nieustannego pędu. Praca wymusza na nas nie tylko coraz większe zaangażowanie, ale wręcz niemal całkowite przeniesienie uwagi ze spraw osobistych na sprawy zawodowe. Wiele osób przeżywa po pewnym czasie wypalenie zawodowe, a poczucie pustki jest na tyle silne, że nic dookoła już nie cieszy, a praca staje się miejscem męczarni. W takich sytuacjach niektórzy decydują się na ucieczkę od cywilizacji. Przyczepy kempingowe, hotel, a czasem plaża pod gołym niebem Niektórzy wyruszają w podróż swojego życia autostopem, inni kupują małe przyczepy kempingowe. Jeszcze inni zamawiają bilet lotniczy.

W ostatecznych rozrachunku nie jest jednak ważne to, czy ktoś wybrał przyczepy kempingowe, czy może spanie na dzikiej plaży pod gołym niebem. Nie jest ważne też to, czy wróci do domu za kilka dni, miesiąc, a może za kilka lat. Liczy się tylko chwila – chwila spędzona na podróży, poznawaniu innych kultur i miejsc, z daleka jednak od cywilizacji korporacji i nieustannego pędu. Oczywiście niektórzy zwrócą uwagę na fakt, że na takie podróżowanie trzeba mieć odpowiednie środki finansowe; coraz więcej osób udowadnia jednak, że zagranicą da się przeżyć za niewielkie kwoty, a pieniądze można zarobić na miejscu, wykonując drobne prace.

 

Czytany 353 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.