Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 08:17

Wędrować przez świat

Podróże kojarzą nam się z wolnością, odpoczynkiem i chwilowym oderwaniem od codzienności. Dla niektórych podróże to styl życia, a wędrówka przez świat to nie tylko spełnianie marzeń, ale coś, co jest wpisane w ich naturę. Niezależnie, czy ich chwilowym domem są hotele czy przyczepy kempingowe, podróżując czują się po prostu szczęśliwi.

Ucieczka od cywilizacji Coraz więcej osób ma dość nieustannego pędu. Praca wymusza na nas nie tylko coraz większe zaangażowanie, ale wręcz niemal całkowite przeniesienie uwagi ze spraw osobistych na sprawy zawodowe. Wiele osób przeżywa po pewnym czasie wypalenie zawodowe, a poczucie pustki jest na tyle silne, że nic dookoła już nie cieszy, a praca staje się miejscem męczarni. W takich sytuacjach niektórzy decydują się na ucieczkę od cywilizacji. Przyczepy kempingowe, hotel, a czasem plaża pod gołym niebem Niektórzy wyruszają w podróż swojego życia autostopem, inni kupują małe przyczepy kempingowe. Jeszcze inni zamawiają bilet lotniczy.

W ostatecznych rozrachunku nie jest jednak ważne to, czy ktoś wybrał przyczepy kempingowe, czy może spanie na dzikiej plaży pod gołym niebem. Nie jest ważne też to, czy wróci do domu za kilka dni, miesiąc, a może za kilka lat. Liczy się tylko chwila – chwila spędzona na podróży, poznawaniu innych kultur i miejsc, z daleka jednak od cywilizacji korporacji i nieustannego pędu. Oczywiście niektórzy zwrócą uwagę na fakt, że na takie podróżowanie trzeba mieć odpowiednie środki finansowe; coraz więcej osób udowadnia jednak, że zagranicą da się przeżyć za niewielkie kwoty, a pieniądze można zarobić na miejscu, wykonując drobne prace.

 

Czytany 343 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.