środa, 19 kwiecień 2017 11:40

Suknia ślubna krótka czy długa?

Jeszcze kilka lat temu tylko najodważniejsze kobiety decydowały się na włożenie krótkiej sukni ślubnej na własne wesele. Tradycja nakazywała, by Panna Młoda miała długą białą suknię, najlepiej z ciągnącym się po ziemi welonem. W dzisiejszych czasach moda ślubna uległa znacznym przeobrażeniom, dzięki czemu noszenie krótszych sukien, a nawet w innym kolorze niż klasyczna biel, jest uznawane za gustowne i bardzo modne.

 W ubiegłych latach większość kobiet wybierała nie tylko takie suknie, które są przede wszystkim długie, ale takie, które są bufiaste, zdobne, ozdobione ogromną ilością koronki. Teraz mówi się o takich sukniach, że są passe. Już niewiele kobiet decyduje się na tego typu staromodne modele. Warto również dodać, że obserwując obecnie panujące trendy, przypuszczamy, iż w przyszłości całkowicie odejdzie się od ciężkich, dużych i niezgrabnych sukien na rzecz minimalistycznych, lekkich i wykonanych z materiałów w ciekawych kolorach.

Modna suknia ślubna, czyli jaka?

Nie można jednoznacznie określić, która suknia, krótka czy długa, jest obecnie bardziej modna. Obydwa modele wpisują się w panujące trendy. Jednak można zauważyć pewną tendencję do projektowania sukien o lekkiej formie, często minimalistycznych i niezwykle gustownych.

Najciekawsze propozycje na zbliżający się sezon ślubny można znaleźć na stronie   www.emmimariage.pl .

Modne są zarówno suknie długie, z przylegającym do ciała gorsetem i lekko puszczonym dołem, jak i modele bardzo dopasowane do sylwetki w stylu tzw. syrenki. Coraz większą popularnością cieszą się też suknie z długim rękawem z koronki, które nadają całej stylizacji odrobiny romantycznego charakteru. Natomiast niezwykle nowoczesne i wpisujące się w najnowsze trendy są modele krótkie lub odsłaniające kolana, ale posiadające dłuższy tył. W takiej sukni każda kobieta wygląda niezwykle powabnie, świeżo i lekko.

Szukając sukni ślubnej na ten wyjątkowy dzień, warto podążać za modą, jednocześnie zwracając uwagę na własne upodobania oraz po prostu to, w czym czujemy się najlepiej. Jeśli marzymy o sukni nie w klasycznej bieli, to w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie te marzenia spełnić. Obecna moda jest wyjątkowo przychylna dla Panien Młodych, dlatego warto z tego korzystać. I dać ponieść się fantazji.

Czytany 792 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.