poniedziałek, 18 grudzień 2017 11:08

Pościel dla niemowląt – 3 powody, dla których warto wybrać bawełnę

Jesteś na etapie zakupu odpowiedniej pościeli niemowlęcej? W takim przypadku warto postawić na 100% bawełnę. Dlaczego właśnie ta tkanina jest najlepsza? Sprawdź razem z nami 3 powody, o których warto pamiętać!

Znalezienie odpowiedniej pościeli dziecięcej nie jest bardzo trudne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by postawić na naturalne materiały. W sklepach możemy coraz częściej znaleźć niedrogą pościel poliestrową, która może wyglądać ładnie i być podobna w dotyku do bawełny, ale nie zastąpi ona tekstyliów z naturalnych włókien.

Bawełniane ubranka i pościel dla niemowląt są najczęściej polecane. Wynika to przede wszystkim z właściwości tego włókna, które używane jest przez człowieka już od ponad 4 tysięcy lat.

 Bawełna jest przyjazna dla skóry

Włókna bawełny bardzo rzadko wywołują reakcje alergiczne, a jeśli już pojawia się taki problem, to najczęściej jest on związany z barwnikami lub innymi substancjami używanymi w procesie przetwórczym. Gdy chcemy mieć pewność, że bawełna będzie bezpieczna dla dziecka, najlepiej wybrać tą organiczną i posiadającą odpowiednie certyfikaty.

Bawełna organiczna jest bardziej wytrzymałą, barwiona naturalnymi barwnikami, pozwala w ochronie środowiska naturalnego. W związku z tym to najlepszy wybór dla dziecka.

 Bawełna jest odporna na wysokie temperatury

Wełny nie możemy wyprać w wysokiej temperaturze i wirować, ponieważ po prostu się zniszczy. Z bawełną nie mamy jednak takiego problemu. To włókno, które można nawet wygotować, gdy chcemy usunąć z niego wszystkich nieproszonych gości, na przykład roztocza, bakterie czy zarodniki grzybów.

Poza tym bawełnę możemy prasować w wysokich temperaturach. W ten sposób pościel bawełniana i ubranka z bawełny będą całkowicie bezpieczne dla dziecka.

 Coraz lepsza z czasem

Nie każdy z nas wie, że im częściej bawełnę pierzemy, tym jest ona bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Właśnie dlatego bawełnianą pościel powinniśmy uprać przynajmniej raz przed złożeniem jej na kołderkę i poduszkę w pokoju dziecięcym.

Dzięki praniu możemy nie tylko zmiękczyć pościel z bawełny, ale również usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, które mogły powstać w procesie produkcji.

Czytany 376 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.