Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 18 grudzień 2017 10:08

Pościel dla niemowląt – 3 powody, dla których warto wybrać bawełnę

Jesteś na etapie zakupu odpowiedniej pościeli niemowlęcej? W takim przypadku warto postawić na 100% bawełnę. Dlaczego właśnie ta tkanina jest najlepsza? Sprawdź razem z nami 3 powody, o których warto pamiętać!

Znalezienie odpowiedniej pościeli dziecięcej nie jest bardzo trudne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by postawić na naturalne materiały. W sklepach możemy coraz częściej znaleźć niedrogą pościel poliestrową, która może wyglądać ładnie i być podobna w dotyku do bawełny, ale nie zastąpi ona tekstyliów z naturalnych włókien.

Bawełniane ubranka i pościel dla niemowląt są najczęściej polecane. Wynika to przede wszystkim z właściwości tego włókna, które używane jest przez człowieka już od ponad 4 tysięcy lat.

 Bawełna jest przyjazna dla skóry

Włókna bawełny bardzo rzadko wywołują reakcje alergiczne, a jeśli już pojawia się taki problem, to najczęściej jest on związany z barwnikami lub innymi substancjami używanymi w procesie przetwórczym. Gdy chcemy mieć pewność, że bawełna będzie bezpieczna dla dziecka, najlepiej wybrać tą organiczną i posiadającą odpowiednie certyfikaty.

Bawełna organiczna jest bardziej wytrzymałą, barwiona naturalnymi barwnikami, pozwala w ochronie środowiska naturalnego. W związku z tym to najlepszy wybór dla dziecka.

 Bawełna jest odporna na wysokie temperatury

Wełny nie możemy wyprać w wysokiej temperaturze i wirować, ponieważ po prostu się zniszczy. Z bawełną nie mamy jednak takiego problemu. To włókno, które można nawet wygotować, gdy chcemy usunąć z niego wszystkich nieproszonych gości, na przykład roztocza, bakterie czy zarodniki grzybów.

Poza tym bawełnę możemy prasować w wysokich temperaturach. W ten sposób pościel bawełniana i ubranka z bawełny będą całkowicie bezpieczne dla dziecka.

 Coraz lepsza z czasem

Nie każdy z nas wie, że im częściej bawełnę pierzemy, tym jest ona bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Właśnie dlatego bawełnianą pościel powinniśmy uprać przynajmniej raz przed złożeniem jej na kołderkę i poduszkę w pokoju dziecięcym.

Dzięki praniu możemy nie tylko zmiękczyć pościel z bawełny, ale również usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, które mogły powstać w procesie produkcji.

Czytany 268 razy

Artykuły powiązane

 • Inwestować w złoto czy w sztukę? Inwestować w złoto czy w sztukę?

  Stoisz przed ciężkim wyborem i nie wiesz, w co lepiej zainwestować? W ostatnim czasie los się do Ciebie uśmiechnął i teraz poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci zainwestować w odpowiedni element, jakim jest złoto lub sztukę?

 • Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne? Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne?

  Ceny prądu rosną w zastraszającym tempie – z szacunków wynika, że do 2030 roku gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną więcej o 20% niż obecnie. Z tego właśnie względu coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w panele słoneczne. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić i cieszyć się tanim, ekologicznym prądem.

 • Sztuczna trawa – jak wybrać najlepszą? Sztuczna trawa – jak wybrać najlepszą?

  Sztuczna trawa jeszcze kilka lat temu nie cieszyła się w Polsce zbyt dobrą opinią.

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.