wtorek, 30 maj 2017 20:02

Pewność siebie w sypialni - podróż w nieznane

Nieśmiałość w łóżku ma bardzo rożne podłoże i naprawdę ciężko znaleźć jedną, uniwersalną i niezawodną metodę, która zmieni Cię w najlepszą kochankę. Ale jak najbardziej można próbować z nią walczyć, bo same poszukiwania mogą dać wiele przyjemności, a jeśli jeszcze zakończą się sukcesem, to już pełnia szczęścia. Chociaż... wszakże podobno chodzi o to, żeby gonić króliczka, a nie go złapać.

Błędne koło

Wrogiem nawet najbardziej pewnej siebie seksualnie kobiety (mężczyzny zresztą też) jest nuda, powtarzalność i schematy w sypialni, przez które partner może w końcu zacząć unikać zbliżeń. Reakcją kobiety może być nagłe przekonanie o braku własnej atrakcyjności, obniżenie libido, nieśmiałość czy nawet oziębłość, co z kolei deprymująco wpłynie na seksualność partnera. Kółko się zamyka, pojawia się strach przed odrzuceniem i powstaje problem, który może rozwiązać albo szczera rozmowa o swoich potrzebach, albo... bezpardonowe wygnanie nudy z łóżka.

Seksualna podróż w nieznane

Powyższy przykład to tylko jeden z możliwych scenariuszy- brak pewności siebie w łóżku może być też wynikiem różnych zahamowań, blokad czy kompleksów (często zresztą przesadzonych). Walka z nieśmiałością to niestety trochę niebezpieczna podróż w nieznane, gdzie będą na Ciebie czekać mielizny niepewności, wysokie fale lęku przed odrzuceniem, a nawet ostre rafy rozczarowań. Ale wyzwolenie się od nieśmiałości w łóżku warte jest takiego ryzyka. A jeśli nawet nie znajdziesz drugiego brzegu, to może przynajmniej uda się znaleźć przyczyny (np. źle dobrany partner?).

Bądź (nie)sobą

Przede wszystkim spróbuj wymyślić w sypialni jakąś rolę i wciągnąć do tej gry partnera. Udając kogoś innego będziesz mogła "przetrenować" wachlarz swoich zachowań i dowiesz się, na co naprawdę stać Cię w łóżku. Jeśli nawet zapędzisz się zbyt daleko lub Twój partner nie będzie tolerował pewnych zachowań, zawsze pozostaje wyjście awaryjne o nazwie "To tylko zabawa". Najlepiej wykreować postać o charakterze dominującym, abyś to Ty mogła przejąć stery. Doskonale nadają się do tego akcesoria BDSM, które pomogą w tworzeniu scenariusza dla silnej nocnej osobowości. Bardzo przydatne będą także gadżety erotyczne. W budowaniu nastroju pomogą kostiumy, dodatki i bielizna erotyczna, odpowiednie światło i muzyka- wszystko dopasowane do Ciebie i pod Ciebie i ograniczone wyłącznie Twoją wyobraźnią.

I rzecz najważniejsza w całej zabawie (bo ma to być przede wszystkim zabawa o wartości terapeutycznej). Partner. Krytykanctwo, nachalne próby odbierania inicjatywy, ciągłe "konstruktywne" uwagi, wyraźny brak chęci współpracy czy nawet wyśmiewanie- to wszystko sygnały świadczące o tym, że czas na bardzo poważną rozmowę. Oraz zastanowienie się, czy Twoja nieśmiałość w łóżku nie jest przypadkiem chociaż w części winą partnera, o ile nawet nie jego sypialnianą strategią...

Artykuł przygotowany we współpracy z Mypleasure.pl  - sklep erotyczny online

Czytany 400 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.