wtorek, 02 maj 2017 12:28

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty operatorów GSM?

Wybór odpowiedniej oferty operatora telefonii komórkowej może być jak stąpanie po polu minowym. Chociaż każdy chwali się, że ma najlepsze propozycje dla swoich klientów, to w rzeczywistości może się okazać, że wygląda ona dobrze tylko na reklamie. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze oferty operatorów GSM?

 

Czasami trudno połapać się w gąszczu różnych taryf u operatorów telefonii komórkowej. Jako że obecnie rynek jest już nasycony, operatorzy walczą głównie pomiędzy sobą o nowych klientów, kusząc ich coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Gdy już teraz mamy abonament lub telefon na kartę, zwykle decyzję o zmianie podejmujemy dlatego, że aktualna oferta operatora nie odpowiada nam w pełni.

Na kartę czy na abonament?

Tutaj wszystko zależy już od nas. Gdy mało korzystamy z telefonu, oferta na kartę zwykle sprawdzi się lepiej. Teraz możemy doładowywać telefon także on-line, na przykład na stronie Bluemedia.pl. Gdy często dzwonimy i korzystamy z internetu mobilnego, lepiej wyjdziemy na ofercie z abonamentem.

Z telefonem czy bez?

Gdy zdecydujemy się na abonament, możemy wziąć go razem z telefonem. Wtedy comiesięczny rachunek jest wyższy. W ogólnym rozrachunku najczęściej bardziej opłaca się jednak kupno telefonu na własną rękę.

Co z zasięgiem?

Generalnie zasięg GSM do prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów jest dobry w całym kraju. Schody zaczynają się wtedy, gdy chodzi o mobilny internet. Gdy chcemy skorzystać z internetu 4G LTE, w takim przypadku nie jest on dostępny wszędzie, więc warto zajrzeć na mapy zasięgu poszczególnych operatorów.

Jaka taryfa będzie najlepsza?

Zasadniczo nie powinniśmy wybierać oferty pierwszej z brzegu, ale najlepiej sprawdzić kilka ofert, porównać je ze sobą i sprawdzić koszty. Pamiętajmy też o tym, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego dla pełnego prześwietlenia danej oferty powinniśmy zagłębić się w zapisy regulaminu, umów, tabele kosztów.

Serwis Bluemedia.pl pozwala na łatwe i szybkie doładowywanie konta pre-paid dla telefonów komórkowych. Dzięki niemu możemy błyskawicznie doładować telefon dowolną sumą.

Czytany 472 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.