Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 20 luty 2018 11:28

Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Przygotowując biuro do pracy, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. W aranżacji ważny jest nie tylko kolor ścian i rodzaj oraz rozmieszczenie oświetlenia, ale również meble. Przestrzegając pewnych zasad, można stworzyć ergonomiczną i przyjazną pracy kreatywnej przestrzeń, w której co chwilę będą rodzić się nowe inspirujące pomysły.

 

Zasady aranżacji przestrzeni biurowej

Kolorystykę ścian i elementów wystroju wnętrza należy dostosować do rodzaju pracy. W biurach, w których opracowuje się nowe koncepcje istotne będą kolory pobudzające wyobraźnię i dodające energii. Nie może ich być też zbyt dużo, aby nie przytłoczyły pracowników. W biurach do pracy kreatywnej warto postawić na jasne ściany i meble oraz dodatki w soczystych kolorach, jak zieleń, czerwień czy fiolet.

Przestrzeń do pracy typowo umysłowej, wymagającej mocnego skupienia (np. biura rachunkowe, firmy logistyczne) powinna być stonowana kolorystycznie i pozbawiona wszelkich rozpraszaczy. Sprawdzi się minimalizm i meble biurowe o prostej bryle, posiadające wiele zamykanych szafek i szuflad, umożliwiających schowanie jak największej ilości dokumentów i bibelotów. W takiej pracy przyda się także biurko z szerokim blatem, posiadające również półki na monitor czy komputer stacjonarny.

Ergonomia to podstawa dobrej przestrzeni biurowej

Meble w pokojach przeznaczonych do pracy powinny być również ergonomiczne, ponieważ to zapewnia większą efektywność w realizacji codziennych zadań. Powinny być również dostosowane do pracownika. Mamy tu na myśli przede wszystkim odpowiednie krzesła biurowe z możliwością regulacji wysokości oparcia i siedzenia oraz biurka z regulowanymi nóżkami. Jest to bardzo ważne w przypadku typowej pracy przed komputerem, która wymaga od pracownika spędzenia wielu godzin w pozycji siedzącej. Polecane meble biurowe można zobaczyć na stronie www.Kami.pl.

Aranżując przestrzeń do pracy biurowej, warto również zastanowić się nad zakupem mebli przeznaczonych na sprzęt biurowy (drukarki, niszczarki, skanery, fax). Taka szafka powinna być umieszczona w łatwo dostępnym, ale nieco oddalonym od biurek miejscu. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób zapewniamy wygodny dostęp do urządzeń wszystkim pracownikom.

Czytany 133 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.