wtorek, 20 luty 2018 12:28

Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Przygotowując biuro do pracy, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. W aranżacji ważny jest nie tylko kolor ścian i rodzaj oraz rozmieszczenie oświetlenia, ale również meble. Przestrzegając pewnych zasad, można stworzyć ergonomiczną i przyjazną pracy kreatywnej przestrzeń, w której co chwilę będą rodzić się nowe inspirujące pomysły.

 

Zasady aranżacji przestrzeni biurowej

Kolorystykę ścian i elementów wystroju wnętrza należy dostosować do rodzaju pracy. W biurach, w których opracowuje się nowe koncepcje istotne będą kolory pobudzające wyobraźnię i dodające energii. Nie może ich być też zbyt dużo, aby nie przytłoczyły pracowników. W biurach do pracy kreatywnej warto postawić na jasne ściany i meble oraz dodatki w soczystych kolorach, jak zieleń, czerwień czy fiolet.

Przestrzeń do pracy typowo umysłowej, wymagającej mocnego skupienia (np. biura rachunkowe, firmy logistyczne) powinna być stonowana kolorystycznie i pozbawiona wszelkich rozpraszaczy. Sprawdzi się minimalizm i meble biurowe o prostej bryle, posiadające wiele zamykanych szafek i szuflad, umożliwiających schowanie jak największej ilości dokumentów i bibelotów. W takiej pracy przyda się także biurko z szerokim blatem, posiadające również półki na monitor czy komputer stacjonarny.

Ergonomia to podstawa dobrej przestrzeni biurowej

Meble w pokojach przeznaczonych do pracy powinny być również ergonomiczne, ponieważ to zapewnia większą efektywność w realizacji codziennych zadań. Powinny być również dostosowane do pracownika. Mamy tu na myśli przede wszystkim odpowiednie krzesła biurowe z możliwością regulacji wysokości oparcia i siedzenia oraz biurka z regulowanymi nóżkami. Jest to bardzo ważne w przypadku typowej pracy przed komputerem, która wymaga od pracownika spędzenia wielu godzin w pozycji siedzącej. Polecane meble biurowe można zobaczyć na stronie www.Kami.pl.

Aranżując przestrzeń do pracy biurowej, warto również zastanowić się nad zakupem mebli przeznaczonych na sprzęt biurowy (drukarki, niszczarki, skanery, fax). Taka szafka powinna być umieszczona w łatwo dostępnym, ale nieco oddalonym od biurek miejscu. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób zapewniamy wygodny dostęp do urządzeń wszystkim pracownikom.

Czytany 212 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.