Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 20 luty 2018 11:28

Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Przygotowując biuro do pracy, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. W aranżacji ważny jest nie tylko kolor ścian i rodzaj oraz rozmieszczenie oświetlenia, ale również meble. Przestrzegając pewnych zasad, można stworzyć ergonomiczną i przyjazną pracy kreatywnej przestrzeń, w której co chwilę będą rodzić się nowe inspirujące pomysły.

 

Zasady aranżacji przestrzeni biurowej

Kolorystykę ścian i elementów wystroju wnętrza należy dostosować do rodzaju pracy. W biurach, w których opracowuje się nowe koncepcje istotne będą kolory pobudzające wyobraźnię i dodające energii. Nie może ich być też zbyt dużo, aby nie przytłoczyły pracowników. W biurach do pracy kreatywnej warto postawić na jasne ściany i meble oraz dodatki w soczystych kolorach, jak zieleń, czerwień czy fiolet.

Przestrzeń do pracy typowo umysłowej, wymagającej mocnego skupienia (np. biura rachunkowe, firmy logistyczne) powinna być stonowana kolorystycznie i pozbawiona wszelkich rozpraszaczy. Sprawdzi się minimalizm i meble biurowe o prostej bryle, posiadające wiele zamykanych szafek i szuflad, umożliwiających schowanie jak największej ilości dokumentów i bibelotów. W takiej pracy przyda się także biurko z szerokim blatem, posiadające również półki na monitor czy komputer stacjonarny.

Ergonomia to podstawa dobrej przestrzeni biurowej

Meble w pokojach przeznaczonych do pracy powinny być również ergonomiczne, ponieważ to zapewnia większą efektywność w realizacji codziennych zadań. Powinny być również dostosowane do pracownika. Mamy tu na myśli przede wszystkim odpowiednie krzesła biurowe z możliwością regulacji wysokości oparcia i siedzenia oraz biurka z regulowanymi nóżkami. Jest to bardzo ważne w przypadku typowej pracy przed komputerem, która wymaga od pracownika spędzenia wielu godzin w pozycji siedzącej. Polecane meble biurowe można zobaczyć na stronie www.Kami.pl.

Aranżując przestrzeń do pracy biurowej, warto również zastanowić się nad zakupem mebli przeznaczonych na sprzęt biurowy (drukarki, niszczarki, skanery, fax). Taka szafka powinna być umieszczona w łatwo dostępnym, ale nieco oddalonym od biurek miejscu. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób zapewniamy wygodny dostęp do urządzeń wszystkim pracownikom.

Czytany 127 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.