poniedziałek, 29 maj 2017 12:47

Bielizna przyjazna wrażliwej skórze

Twoja skóra ma skłonność do alergii? Męczy Cię atopia, podrażnienia i zaczerwienienie skóry? A może cierpisz z powodu częstych infekcji intymnych? Jeżeli tak, koniecznie sprawdź, jak pomóc skórze odzyskać zdrowie i piękny wygląd dzięki doborowi odpowiedniej do jej potrzeb bielizny.


Nasza skóra potrzebuje odpowiedniej ochrony i pielęgnacji, dzięki którym może zachwycać wyjątkową gładkością i doskonałą kondycją. Niestety często sami wpływamy na pogorszenie jej wyglądu, przyczyniając się do powstawania podrażnień i alergii kontaktowych związanych np. z noszeniem bielizny wykonanej z syntetycznych włókien.

 

Jaka bielizna dla alergika?

Coraz więcej osób cierpi na rozmaite alergie skórne, a wiele dolegliwości powodują materiały, z których szyta jest odzież i bielizna. Dzięki doborowi zdrowych dla skóry tkanin możemy w dużej mierze ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości i wpłynąć na poprawę samopoczucia oraz jakości życia.

Wybierając bieliznę dla alergików, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących nie tylko jej wyglądu czy kolorystyki. Bardzo ważny jest rodzaj tkaniny, który nie powinien posiadać domieszek syntetycznych włókien mogących utrudniać skórze oddychanie i przyczyniać się do nadmiernego pocenia. Okolice intymne są szczególnie narażone na podrażnienia, które mogą stać się przyczyną poważnych infekcji, dlatego wybór bielizny powinien uwzględniać jedynie naturalne tkaniny lub materiały pochodzenia naturalnego np. w 100% bezpieczną dla każdej skóry wiskozę.

Dlaczego bielizna z wiskozy poprawia stan naszej skóry?

Wiskoza jak żaden inny materiał pozwala zapewnić skórze optymalne warunki termiczne oraz wpływa na zmniejszenie wilgotności na jej powierzchni. Z tego względu doskonale chroni przed podrażnieniami, gwarantuje stały dopływ powietrza oraz redukuje czynniki będące główną przyczyną rozwoju bakterii i grzybów na skórze.

Bielizna z wiskozy to wyjątkowo higieniczny wybór, który pozwoli czuć się świeżo nawet podczas upałów. Dzięki właściwościom pochłaniania wilgoci oraz redukcji uczucia gorąca bielizna wykonana z wiskozy bezpośrednio dba o zdrowie skóry każdego z nas niezależnie od wieku czy płci.

Jeżeli szukasz bielizny dziennej i nocnej, która pozwoli Ci uniknąć dolegliwości związanych z alergią skórną, koniecznie odwiedź sklep internetowy z bielizną mewa24.pl i wybierz dla siebie coś z oferowanych w nim kolekcji. W asortymencie sklepu znajdziesz zarówno bieliznę na co dzień, jak i wielkie wyjścia czy specjalne okazje oraz szereg niezbędnych w każdej szafie pidżam, koszul nocnych oraz wyjątkowo ponętnych peniuarów.

<

Czytany 571 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.