wtorek, maj 28, 2024

Witamy! Możesz teraz wyszukać towar który Cię interesuje

 

wtorek, 29 kwiecień 2014 17:49

Maybelline od L'Oreal - pierwsza mascara i tusz do rzęs - Great Lash i Ultra Lash

Maybelline - mascara i tusz do rzęs Maybelline - mascara i tusz do rzęs

Maybelline to firma, która powstała w czasie wielkiego boomu na tworzenie właśnie marek kosmetycznych. Od 1915 roku kosmetyki sprzedawane są na całym świecie. Od 1996 roku właścicielem marki Maybelline jest L'Oreal. Sama firma została założona przez chemika i miłośnika kobiecego piękna, i kosmetyków. Człowiek ten był pomysłodawcą oraz twórcą pierwszej na świecie mascary. Później powstały tusze do rzęs.

Nazwa, niezmienna od prawie 100 lat, pochodzi od imienia jego siostry - Maybel. Ta ważna w jego życiu kobieta była inspiracją do produkcji i sprzedaży łatwego produktu do przyciemnienia rzęs. Pierwsza mascara na bazie pyłu węglowego i wazeliny miała dać głębie spojrzeniu. Dwa lata od pierwszej maskary został opracowany tusz do rzęs w kamieniu. Ówczesne kobiety były tak zachwycone produktem, zainteresowanie było tak duże, że w latach 30 ubiegłego wieku, w drogeriach zostały zainstalowane szafy, które same "sprzedawały" mascare.

Kosmetyki Maybelline w naszym pasażu w dobrej cenie

Tusz trzeba było rozcieńczyć, co nie koniecznie było wygodne. Dopiero w 1960 roku Maybelline wprowadził na rynek mascarę produkowaną na bazie wody Ultra Lash. Parę lat później pojawiła się mascara wodoodporna, później kultowy tusz Great Lash, którego formuły do dziś nie znamy z racji szczególnej ochrony. W samym USA co 2 sekundy sprzedaje się jedno opakowanie mascary Maybelline, z czego do dziś marka słynie. Skład jest co chwila udoskonalany i są do niego dodawane co raz to nowe rzeczy. Jedyne, co jest niezmienne, to dodatek do mascary (każdej bez wyjątku) prowitaminy B5, która doskonale nawilża rzęsy od środka. Mascary pogrubiające dodatkowo są wzbogacane o pochodne silikonu. Tusze podkręcające są produkowane głównie z wosków owocowych, natomiast do wodoodpornych dodawana jest żywica. Tylko na naszej stronie dostępne są wszystkie mascary i inne kosmetyki Maybelline w cenie najlepszej na rynku. Sprawdź!

Maybelline - mascara i tusz do rzęs