poniedziałek, 24 sierpień 2015 12:07

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Jeśli jesteś zwolenniczką kolorowych kosmetyków, jedną z ważniejszych umiejętności jakie powinnaś posiadać jest poprawne wykonywanie demakijażu. Rozmaite kremy nawilżające czy przeciwzmarszczkowe nie będą dobrze się wchłaniać, jeśli skóra nie będzie należycie oczyszczona. Niestety większość pań nieumiejętnie oczyszcza skórę powodując tym liczne podrażnienia twarzy.

 Pamiętaj, że nawet w dniu kiedy nie miałaś nałożonego make-upu, niezbędny jest dokładny demakijaż. Dlaczego? Z prostego powodu - po całym dniu nasza twarz jest pokryta licznymi zabrudzeniami, które niekoniecznie widać gołym okiem - kurz, bakterie czy nadmiar wydzielanego sebum mogą skutecznie zatykać pory. Ta sytuacja może doprowadzić do pojawiania się licznych niedoskonałości i jest zalążkiem do problemów skórnych. Przedstawiamy sposoby na poprawny i skuteczny demakijaż twarzy.

Demakijaż oczu

Najcięższe i najtrudniej zmywalne kosmetyki znajdują się właśnie w okolicach oczu. Ta strefa jest niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego wykonanie na niej demakijażu wymaga subtelności. Wybierz kosmetyk, który jest bezpieczny dla tej sfery i nie spowoduje łzawienia ani szczypania. Najlepiej sprawdzi się płyn micelarny, np. taki jak ten: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/essentials/plyn-micelarny-3w1. Pamiętaj, że skóra w okolicach oczu i na powiekach jest niezwykle cienka. Traktuj ją delikatnie! Niedopuszczalne jest tarcie powiek. Najlepiej zwilżyć płatek Płynem Micelarnym Garnier i przyłożyć go na powiekę. Odczekaj chwilę, aby preparat rozpuścił znajdujące się na oku kosmetyki. Następnie przesuwaj wacik od kącika oka aż do skroni. Jeśli makijaż był wyrazisty, powtórzę tę czynność. Tusz do rzęs najlepiej zmywać ruchami pionowymi, jeśli pod dolne rzęsy podłożysz dodatkowo wacik unikniesz ciemnych cieni pod oczami.

Demakijaż twarzy

Wiele kobiet oczyszcza twarz za pomocą zwykłego mydła i wody - to duży błąd! Mydło wysusza skórę. Do demakijażu twarzy lepiej stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do tego zadania. Przy wyborze preparatu uwzględnij typ i rodzaj skóry. Do demakijażu twarzy również świetnie sprawdzi się wspomniany wcześniej płyn micelarny Garnier’a. Dzięki formule 3w1 preparat usuwa makijaż, oczyszcza i koi. Tak więc bez zbędnego pocierania usuniesz nim makijaż z oczu i ust, a także oczyścisz całą twarz. Preparat nie wymaga spłukiwania i jest bezzapachowy.

Aby skutecznie oczyścić twarz dobrym sposobem jest także umycie jej za pomocą specjalnej, delikatnej pianki lub żelu. Z tym, że tego typu kosmetyki stosuje się na zwilżoną twarz. Należy je delikatnie wmasować, a po tej czynności dokładnie spłukać wodą.

Jeśli do tej pory stosowałaś mleczko oczyszczające do demakijażu, musisz wiedzieć, że płyn micelarny łączy w sobie właściwości tego kosmetyku. Ponadto jest przeznaczony do każdego typu skóry, więc nie ma obaw o stosowanie go na skórę z problemami. Oczywiście, jeśli nie masz problemów skórnych, możesz myć twarz za pomocą czystej wody, jednak przy stosowaniu kosmetyków oczyszczających, dostarczasz jej cennych składników aktywnych, a demakijaż jest o wiele bardziej efektywny.

Media