niedziela, maj 26, 2024
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 14:16

Lakiery hybrydowe - jak uniknąć niepotrzebnych alergii?

Nieuczulające lakiery hybrydowe Nieuczulające lakiery hybrydowe

Hybrydy na paznokciach prezentują się wyśmienicie. Piękne, zadbane, kolore paznokcie to wizytówka każdej zadbanej, eleganckiej kobiety z klasą. Jednakże, stosowanie lakierów hybrydowych czasem może wiązać się z nieoczekiwanymi reakcjami alergicznymi.

 

Jakie są typowe objawy alergiczne?

Uczulenie na hybrydy pojawia się zwykle już w kilka godzin po wykonanym zabiegu. Ta dolegliwość, niestety, pojawia się u coraz większej liczby kobiet, które chciałyby móc cieszyć się pięknymi paznokciami. Wbrew pozorom, alergie na hybrydy wcale nie pojawiają się tylko w momencie nałożenia lakieru po raz pierwszy w życiu klientki – coraz częściej zdarza się to także wtedy, kiedy klientka już od dawna korzysta z tej techniki. Dodatkowo, nie ma tu nic do rzeczy to, czy skóra osoby z rozpoznaną alergią na hybrydy jest wrażliwa, czy też nie – alerge wydają się pojawiać dość przypadkowo.
Pierwszymi objawami alergii na hybrydy są niegroźne zmiany, takie jak swędzenia, zaczerwienienia łuszczenia i malutkie pęcherzyki na skórze wokół paznokci. Są to pierwsze oznaki tego, że należy natychmiast zmienić lakier hybrydowy, którego używamy. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków, reakcje nasilą się i spotkamy się z poważniejszymi skutkami, wśród których może dojść do puchnięcia palców, bólu, oddzielania się płytki paznokciowej od łożyska, opuchliznach pozostałych części ciała, a nawet, najgorszym – wstrząsem anafilaktycznym. W przypadku rozpoznania alergii należy niezwłocznie ściągnąć lakier i skonsultować się z lekarzem.

Przyczyny alergii na hybrydy

Przyczyn alergicznych może być bardzo wiele. Tu uwzględnić możemy choćby to, jak długo już nosimy hybrydy – co jakiś czas powinniśmy naszym paznokciom serwować odpoczynek od tego typu manicure. Czasami za występowanie reakcji alergicznych odpowiadają zastosowane związki chemiczne, w tym między innymi nikiel. Nikiel jest materiałem, który powoduje szereg reakcji alergicznych nie tylko w lakierach hybrydowych, ale także wyroby typu biżuteria zawierające nikiel również przyczyniają się na ogół do występowania takich reacji alergicznych.

Lakiery hybrydowe które nie uczulaja

Chcąc móc korzystać z techniki hybrydowej w bezpieczny sposób, warto unikać produktów zawierających wyżej wspomniany nikiel. Dodatkowo, bezpieczniejsze dla naszego zdrowia są także produkty, które nie zawierają formaldehydu, tolueny, ftalanu dibutylu – brak takich składników sprawia, że kosmetyk ma delikatniejszy skład i jest bezpieczniejszy dla alergików. Warto tez unikać produktów, posiadających w swoim składzie parabeny, które kobiety znają także z opisu składników nienajlepszej jakości szamponów do włosów. Wymienione związki, oprócz tego, że powodują reakcje alergiczne, to także mają szkodliwy wpływ na cały nasz organizm, a nawet najpiękniejsze hybrydowe paznokcie nie są warte aż takiego poświęcenia. Na szczęście, są firmy, które produkują lakiery hybrydowe z możliwie jak najczystszym składem, które w bezpieczny sposób można nakładać nawet osobom ze skłonnościami alergicznymi.

 Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem dla kobiet Symfonia Piękna.