czwartek, 16 marzec 2017 11:23

Jakie zagrożenia związane są z przelewami internetowymi?

Przelewy internetowe mają to do siebie, że są co prawda szybkie i wygodne, jednak zawsze należy się upewniać, czy należą do bezpiecznych. Na szczęście, większość z tych przelewów jest bezpieczna. Aczkolwiek, także w świecie wirtualnym nie brakuje pułapek przez które możemy się narazić na utratę pieniędzy. Dlatego należy być zawsze czujnym. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę z płatnościami w Internecie.

Na co uważać?

Warto zauważyć, że są obszary, na jakie bez wątpienia należy uważać. Przede wszystkim, trzeba dokładnie chronić własne dane osobowe. Następnie,  trzeba sprawdzać, czy podejmowane połączenia są bezpieczne, odpowiednio kodowane i szybkie do rozwikłania. Kiedy dokonuje się przelewu online jest ryzyko, że może pojawić się jakiś wirus w systemach płatności. Dlatego, już na początku należy myśleć o zabezpieczeniu konta. Poza tym, liczy się również to, by dokładnie sprawdzać, na rzecz kogo dokonujemy przelewów, chociażby w trakcie płacenia w sklepach www. Co jakiś czas można się spotkać z tym, że pojawiają się przerwy w połączeniach ze stron banków. I po takiej przerwie, gdy dokonywano płatności sprawdzić trzeba, czy na pewno nie zostały nam ściągnięte pieniądze z konta.

Zaufane serwisy

Wymagane wręcz jest to, by korzystać z bezpiecznych serwisów na podstawie których można mieć pewność, że dokonywany przelew będzie przekazany dokładnie tam, gdzie Nam zależy. Serwisem takim jest chociażby bm.pl w którym dokonuje się płatności rachunków. W serwisie tym znajduje się regulamin, formy płatności oraz posiada specjalne rekomendacje. Procedura obsługi serwisu jest nieskomplikowana i wzbudza zaufanie. Jeśli zatem ma się do czynienia z takim serwisem to nie ma potrzeby obawiać się, że stracimy pieniądze. Pewne natomiast jest, iż przy każdorazowej płatności gotówka trafi dokładnie do tego dostawcy, wobec którego jesteśmy zobowiązani zapłacić rachunki w wybranym okresie rozliczeniowym. Zagrożone przelewy to zaś wszystkie te, co do jakich nie ma się pewności już przy dokonywaniu płatności na określonym portalu.

Czytany 683 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.