Polecane artykuły

  • 1
czwartek, 16 marzec 2017 11:23

Jakie zagrożenia związane są z przelewami internetowymi?

Przelewy internetowe mają to do siebie, że są co prawda szybkie i wygodne, jednak zawsze należy się upewniać, czy należą do bezpiecznych. Na szczęście, większość z tych przelewów jest bezpieczna. Aczkolwiek, także w świecie wirtualnym nie brakuje pułapek przez które możemy się narazić na utratę pieniędzy. Dlatego należy być zawsze czujnym. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę z płatnościami w Internecie.

Na co uważać?

Warto zauważyć, że są obszary, na jakie bez wątpienia należy uważać. Przede wszystkim, trzeba dokładnie chronić własne dane osobowe. Następnie,  trzeba sprawdzać, czy podejmowane połączenia są bezpieczne, odpowiednio kodowane i szybkie do rozwikłania. Kiedy dokonuje się przelewu online jest ryzyko, że może pojawić się jakiś wirus w systemach płatności. Dlatego, już na początku należy myśleć o zabezpieczeniu konta. Poza tym, liczy się również to, by dokładnie sprawdzać, na rzecz kogo dokonujemy przelewów, chociażby w trakcie płacenia w sklepach www. Co jakiś czas można się spotkać z tym, że pojawiają się przerwy w połączeniach ze stron banków. I po takiej przerwie, gdy dokonywano płatności sprawdzić trzeba, czy na pewno nie zostały nam ściągnięte pieniądze z konta.

Zaufane serwisy

Wymagane wręcz jest to, by korzystać z bezpiecznych serwisów na podstawie których można mieć pewność, że dokonywany przelew będzie przekazany dokładnie tam, gdzie Nam zależy. Serwisem takim jest chociażby bm.pl w którym dokonuje się płatności rachunków. W serwisie tym znajduje się regulamin, formy płatności oraz posiada specjalne rekomendacje. Procedura obsługi serwisu jest nieskomplikowana i wzbudza zaufanie. Jeśli zatem ma się do czynienia z takim serwisem to nie ma potrzeby obawiać się, że stracimy pieniądze. Pewne natomiast jest, iż przy każdorazowej płatności gotówka trafi dokładnie do tego dostawcy, wobec którego jesteśmy zobowiązani zapłacić rachunki w wybranym okresie rozliczeniowym. Zagrożone przelewy to zaś wszystkie te, co do jakich nie ma się pewności już przy dokonywaniu płatności na określonym portalu.

Czytany 635 razy

Artykuły powiązane

  • Konto studenckie – największe zalety Konto studenckie – największe zalety

    Banki widzą ogromny potencjał w młodym kliencie. To dlatego, że Polacy wykazują pełną lojalność wobec instytucji, w których nabyli już jakiś produkt. Posiadanie konta studenckiego daje więc spore szanse na to, że ten sam klient kiedyś zaciągnie w banku zobowiązanie kredytowe albo przeznaczy oszczędności celem inwestowania. Właśnie dlatego konto dla studentów wiąże się z całym pakietem korzyści.